Czy VR jest dla dzieci?

Wypoczynek
j-a-k
Czy VR jest dla dzieci?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W ostatnich latach na rynku pojawiło się sporo nowych urządzeń. Oprócz funkcjonalnych smartfonów czy tabletów dużą popularność zyskują również gogle VR. Dzięki takim sprzętom bowiem każdy z nas ma możliwość przenieść się do wirtualnego świata. Warto zatem dowiedzieć się, czy tego typu urządzenie może być używane przez dzieci. 

Dolna granica wieku

Wirtualna rozrywka stoi obecnie na wysokim poziomie. Urządzenia takie jak, chociażby gogle VR pozwalają nam w pełni poczuć klimat alternatywnego świata. Z tego powodu wiele osób zastanawia się, czy kupić swojej pociesze taki sprzęt. Według producentów jednak gogle VR powinny być użytkowane przez młodzież mającą ukończone przynajmniej trzynaście lat. W przypadku młodszych osób istnieje bowiem ryzyko nabawienia się wady wzroku oraz uaktywnienia choroby lokomocyjnej w trakcie zabawy. Warto zatem przestrzegać wytycznych ustalonych przez twórców tych urządzeń. Dzięki temu podróż do wirtualnego świata będzie nie tylko świetną, ale i bezpieczną rozrywką. Tym bardziej, że kiedy posiadamy sprzęt taki jak np. Oculus Quest 2 kabel umożliwi nam podłączenie gogli do komputera. W ten sposób mamy szansę poczuć rozgrywkę na własnej skórze, gwarantując sobie niezapomniane wrażenia.   

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Krótka historia manufaktury Minky
Krótka historia manufaktury Minky
Minky to bardzo miękki, nowoczesny materiał, który sprawia wrażenie puszystego weluru. Jest jeszcze delikatniejszy od polaru. Można go określić nawet […]
Polecamy