Przepompownie przydomowe – co to jest i do czego służy?

Budownictwo i nieruchomości
j-a-k
Przepompownie przydomowe – co to jest i do czego służy?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przepompownie, które montuje się w pobliżu budynków mieszkalnych służą do gromadzenia i przepompowywania ścieków z budynku oraz ich transportu do kanalizacji zbiorczej. Za pomocą kolektorów grawitacyjnych płyną one z jednego lub kilku posesji do zbiornika przepompowni. Stamtąd trafiają bezpośrednio do studni głównego kolektora lub do najbliższej oczyszczalni ścieków. 

Kiedy warto zastosować przepompownię przydomową?

Przepompownie montuje się przede wszystkim tam, gdzie wysoki poziom wód gruntowych generuje konieczność podniesienia poziomu ścieków. Można je bez problemu umieścić nawet w niesprzyjających warunkach otoczenia. Bez znaczenia jest także ukształtowanie terenu. Przepompownie można bowiem zamontować nawet na bardzo górzystych terenach, tam gdzie budowa tradycyjnego szamba byłaby niemożliwa. Umieszcza się je dosyć płytko w gruncie, dzięki czemu instalacja przebiega szybko i zazwyczaj bezproblemowo. Charakteryzują się one dużą bezawaryjnością głównie ze względu na to, że ich działanie opiera się na bardzo prostym i nieskomplikowanym mechanizmie. Dokładny sposób ich obsługi zależy od parametrów i właściwości wybranego modelu, ale zazwyczaj są one wyposażone w system automatycznej oraz ręcznej obsługi. Przepompownie przydomowe są bardzo wydajne i ich użytkowanie nie wiąże się z wysokimi kosztami eksploatacyjnymi. Decydując się na jej montaż trzeba znaleźć sprawdzoną firmę, która wykona całą pracę szybko i solidnie. Ich konserwacja nie jest zbyt kłopotliwa, trzeba tylko pamiętać o regularnym serwisowaniu przepompowni.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czym są gzymsy?
Czym są gzymsy?
Bryła budynku mieszkalnego nie musi być wcale surowa ani monotonna – znakomitym sposobem na ozdobienie elewacji jest bowiem wzbogacenie jej […]
Polecamy