Czy wybór odpowiednich zawiasów ma wpływ na działanie drzwi?

Dom i ogrodnictwo
j-a-k
Czy wybór odpowiednich zawiasów ma wpływ na działanie drzwi?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zawiasy drzwiowe na pierwszy rzut oka mogą wydawać się czymś mało istotnym. W zasadzie niewidoczne pełnią jednak bardzo ważną funkcję, która mocno wpływa na ogólną pracę drzwi. Jakie są najważniejsze funkcje zawiasów i na co zwracać uwagę przy ich zakupie? 

Funkcje zawiasów w drzwiach 

Bez dobrze dobranych zawiasów trudno byłoby o otwarcie drzwi. To właśnie one łączą skrzydło z ościeżnicą, czyli dwoma największymi elementami całości. Ich poprawna praca wpływa na to czy otwieranie i zamykanie jest ciche. Może jest to mało istotne z perspektywy dnia, ale nieocenione w porach nocnych. Dobry model zawiasów pełni także funkcję bezpieczeństwa. Przy jakościowym sprzęcie nie ma możliwości, żeby złodziej wyważył lub wybił drzwi. Można więc powiedzieć, że zawiasy pełnią rolę istotnego spoiwa, bez którego nie pracuje cała reszta. 

Czym sugerować się kupując zawiasy do drzwi? 

Wbrew pozorom na rynku jest całe mnóstwo różnego rodzaju zawiasów, o czym można się przekonać na stronie https://www.sparta.com.pl/pl/zawiasy. Jak widać są one inne dla drzwi przylgowych i bezprzylgowych. Różnią się kolorami i materiałem, z którego są wykonane. W zależności od rodzaju drzwi trzeba dobrać inne zawiasy, bo będzie problem z ich montażem.

Przed zakupem należy określić czy drzwi wykonane są z drewna, aluminium, tworzyw sztucznych czy ze szkła. Należy je też dobierać w zależności od tego czy są wewnętrzne lub zewnętrzne. W tym drugim przypadku muszą być one znacznie mocniejsze. W razie problemów z wyborem lepiej poprosić o pomoc specjalistę, który zna się na różnego typu zawiasach i drzwiach. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak się przygotować na przyjście pierwszego dziecka na świat?
Jak się przygotować na przyjście pierwszego dziecka na świat?
Narodziny każdego dziecka to ogromne wydarzenie w życiu całej rodziny, jednak zwykle to pierwsze z nich wymaga najwięcej zmian w […]
Polecamy