Na co zwracać uwagę przy zakupie akumulatora do auta elektrycznego?

Motoryzacja i technologia
j-a-k
Na co zwracać uwagę przy zakupie akumulatora do auta elektrycznego?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Akumulator jest najważniejszą częścią każdego samochodu elektrycznego, ponieważ jest źródłem energii elektrycznej. Są one swego rodzaju sercem każdego pojazdu i to od nich zależy ile kilometrów uda się nim pokonać. Wybierając więc akumulator do swojego auta elektrycznego trzeba dowiedzieć się, na co szczególnie zwracać uwagę, aby wybrany model działał poprawnie przez długi czas.

Rodzaje akumulatorów do pojazdów elektrycznych

W samochodach elektrycznych stosuje się akumulatory trakcyjne, które składają się z połączonych ze sobą ogniw. Są one umieszczone równolegle i szeregowo i magazynują energię stosowaną do napędzania pojazdu. Powinien mieć on odpowiednią pojemność, która pozwoli na dłuższą jazdę bez konieczności podłączenia go do ładowania. Wybierając więc akumulator do swojego samochodu warto zwrócić uwagę ile kilometrów można jednorazowo na nim przejechać.

W samochodach elektrycznych stosuje się akumulatory litowo-jonowe i niklowo-wodorkowe. Najwyższą wydajnością charakteryzuje się pierwszy z nich. Uznawany jest za najlepsze rozwiązanie do pojazdów elektrycznych głównie ze względu na to, że posiadają zoptymalizowane rozmiary oraz niewielką wagę. Akumulatory niklowo-wodorowe stosuje się w samochodach hybrydowych. Duży wybór baterii przeznaczonych do montażu w pojazdach elektrycznych można znaleźć na stronie https://sklep.prostowniki-akumulatory.pl/akumulatory-trojan-m-10.html. Są to urządzenia cenionych i sprawdzonych producentów, co daje gwarancję, że będą one działały poprawnie. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak bezpiecznie zapakować rzeczy przy przeprowadzce?
Jak bezpiecznie zapakować rzeczy przy przeprowadzce?
Przeprowadzka to spore wyzwanie logistyczne, do którego należy się odpowiednio przygotować. Jest to bowiem zajęcie pracochłonne, które bardzo często wiąże […]
Polecamy