Jak wziąć samochód na firmę?

Motoryzacja i technologia
j-a-k
Jak wziąć samochód na firmę?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W życiu większości przedsiębiorców na pewnym etapie prowadzenia firmy przychodzi moment, w którym pojawia się myśl o zakupie nowego auta. Czasem jest to ściśle związane z charakterem prowadzonej działalności i pomysł ten pojawić się musi już na samym początku. Taki przedsiębiorca ma wtedy dwa wyjścia. Może on wtedy zakupić auto jako osoba prywatna lub firma. W wielu przypadkach znacznie lepszą odpowiedzią na jego potrzeby będzie to drugie podejście.

Jak wziąć auto na firmę?

Samochód na firmę pociąga za sobą szereg plusów. Przy takim wyborze można m.in. wpisać comiesięczne koszty eksploatacyjne takiego auta w koszty uzyskania przychodu przez firmę (w zależności czy auto będzie użytkowane jedynie w zakresie jej działalności lub w trybie mieszanym koszta mogą być wliczane w różnym zakresie kwotowym – odpowiednio 100% i 75%). Można także już w momencie samego zakupu dokonać odliczenia podatku VAT od kwoty zakupu samochodu, co daje spore oszczędności. By zakupić auto na firmę, przede wszystkim należy zastanowić się nad formą finansowania takiego zakupu. To, która z wielu dostępnych w ofertach salonów samochodowych jest dla danego przedsiębiorcy optymalna, można rozstrzygnąć podczas rozmowy ze sprzedawcą, lub jeszcze przed wyjściem z domu. Doskonale sprawdzą się tu strony oferujące porównanie kosztów finansowania danego samochodu, w zależności od wybranej oferty i wkładu własnego kupującego, takie jak np. https://kalkulator.vwbank.pl/seat.

Wybór finansowania nowego samochodu jest prawie tak trudny, jak wybór samego auta. Możliwości jest wiele, więc łatwo się w ich gąszczu po prostu zagubić. Są jednak narzędzia, które wybór ten pomogą znacznie ułatwić, przedstawiając wszystkie „za” i „przeciw”. Rozkładające każdą ofertę na czynniki pierwsze w sposób niezwykle przejrzysty. Rozwiązania te, takie jak strony porównujące dane oferty, czy też Skoda kredyt, zapewniająca zakup samochodów na korzystnych dla przedsiębiorcy warunkach, zamieniają rozterki towarzyszące każdemu w trudnych chwilach zakupu samochodu w przyjemność swobodnego wyboru, z której warto skorzystać.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Delikatna biżuteria na co dzień – co warto nosić?
Delikatna biżuteria na co dzień – co warto nosić?
Wielu z nas biżuteria kojarzy się z drogimi surowcami – metalami szlachetnymi oraz takimiż kamieniami, występującymi w grubych oprawach. Świetne […]
Polecamy