Czym jest siatka cięto-ciągniona, jak powstaje i gdzie można ją zastosować?

Budownictwo i nieruchomości
j-a-k
Czym jest siatka cięto-ciągniona, jak powstaje i gdzie można ją zastosować?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Metalowe siatki są niezwykle popularne. Mogą być wykorzystywane jako komponent do produkcji kolejnych elementów lub też wykorzystywane samodzielnie, między innymi w przemyśle metalowym, hutniczym czy górniczym, a przede wszystkim w budownictwie.

Jak powstaje siatka cięto-ciągniona i jakie ma właściwości?

Siatka cięto-ciągniona powstaje na skutek dwóch następujących po sobie procesów z cienkiej blachy. W pierwszym etapie w blasze wykonywane są niewielkie nacięcia, ustawione w  rzędach. Następnie cała siatka jest umieszczana w kolejnym urządzeniu, które równomiernie rozciąga ją we wskazane strony.

W efekcie powstaje siatka o stosunkowo niewielkich, proporcjonalnych oczkach. Jej wielką zaletą jest stosunkowo niewielki koszt wytworzenia,  a także dobre właściwości mechaniczne. Między innymi jest odporna na działanie czynników atmosferycznych, trwała i bardzo wydajna w produkcji oraz zastosowaniu.

Jakie urządzenia są potrzebne do wytworzenia takiej siatki?

Siatki cięto-ciągnione są popularne między innymi z powodu łatwości ich produkcji. Do stworzenia linii produkcyjnej potrzeba tylko kilku elementów, takich jak odwijak taśmy stalowej tłocznej, siatkarka, walec, prostowarka i prasa hydrauliczna. Wszystkie te elementy odpowiadają za nadanie jej ostatecznego kształtu i gwarantują najwyższe właściwości mechaniczne. Bliżej można je poznać na stronie: http://gozbet.pl/linia-do-produkcji-siatki-cieto-ciagnionej/, gdzie są również dostępne do kupienia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie elementy klimatyzacji wymagają najczęstszej wymiany?
Jakie elementy klimatyzacji wymagają najczęstszej wymiany?
Klimatyzacja jest uznawana za podstawowe wyposażenia współczesnych samochodów. Jej uruchomienie zwiększa komfort podróżowania latem, a jesienią pomaga pozbyć się z […]
Polecamy