Jak walczyć z dolegliwościami kręgosłupa?

Zdrowie i forma
j-a-k
Jak walczyć z dolegliwościami kręgosłupa?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Problemy z kręgosłupem to dolegliwość, z jaką wielu z nas musi borykać się w mniejszym czy większym stopniu. Według antropologów spowodowane jest to tym, że nasz gatunek ewoluował do pozycji wyprostowanej w bardzo szybkim tempie, co skutkowało względnie słabą adaptacją tej części układu kostnego. Swoje dokłada też współczesny styl życia, wymuszający często spędzanie czasu w pozycji siedzącej, która to stanowi ogromne obciążenie dla kręgosłupa.

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Nawet, jeśli w większości skazani jesteśmy na niezdrowy dla naszych pleców styl życia, wciąż możliwe jest zapobieganie lub chociaż spowolnienie niekorzystnych zmian. Należy przede wszystkim zwracać uwagę na prawidłową postawę – wyprostowane plecy i ściągnięte łopatki zmniejszają nacisk na dolne partie kręgosłupa. Warto również regularnie wykonywać ćwiczenia wzmacniające mięśnie okalające tę część ciała, które stanowią niejako barierę ochronną dla kręgów kostnych. 

Profesjonalna pomoc w trudnych przypadkach

Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy środki zapobiegawcze nie są wystarczające, a ból pleców jest już tak duży, że utrudnia normalne funkcjonowanie. W takich sytuacjach warto skonsultować się z lekarzem specjalistą, a także rozważyć skorzystanie z pomocy fizjoterapeuty i rehabilitanta. Z usługami tych ostatnich można zapoznać się choćby pod adresem https://rehasanka.pl/rehabilitacja-ursus-warszawa/. Celem czynności rehabilitacyjnych jest odpowiednia diagnoza problemu i jego kompleksowe rozwiązanie, w zależności od możliwości organizmu pacjenta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Z czego pozyskiwany jest pellet i jak można go w pełni wykorzystać?
Z czego pozyskiwany jest pellet i jak można go w pełni wykorzystać?
Pelety produkowane są z trocin drzew liściastych. Stosowane są w niektórych formach spalania, w tym w piecach i kotłach na […]
Polecamy