Do czego służą szakle?

Budownictwo i nieruchomości
j-a-k
Do czego służą szakle?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Szakle to rodzaj podkowiastych klamer ograniczonych od dołu masywną podłużną śrubą. Niezwykle mocna konstrukcja jest efektem tego, że zarówno wymienione wcześniej klamra, jak i śruba zbudowane są ze wzmocnionych odmian stali oraz posiadają odpowiednią grubość. Dostępnych jest wiele rodzajów tych narzędzi. Wybierać można przede wszystkim spośród podłużnych oraz okrągłych, istnieją też modele wyposażone w dodatkowy element zabezpieczający śrubę. Istotna jest tu kwestia nazewnictwa. Na rynku można spotkać także określenie szekle. Stanowi ono jeden z dwóch poprawnych wariantów nazwy . 

Transport kontenerów i elementów konstrukcyjnych 

Dzięki swojej konstrukcji wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie konieczne jest podwieszenie naprawdę ciężkich ładunków. Ich wytrzymałość rzeczywiście robi wrażenie – mogą one unieść przedmioty ważące od kilkudziesięciu kilogramów aż po kilkadziesiąt ton. W sprzedaży oferowane są szakle zdolne do przenoszenia obciążenia ważącego ponad 80 ton. Z tego powodu mają one duże znaczenie wszędzie tam, gdzie przestawia się kontenery wypełnione towarem, a więc choćby w ładowniach stoczniowych. Elementy te stosowane są też w halach produkcyjnych i zakładach hutniczych. To dzięki ich wytrzymałości możliwe jest przeładunek surowców oraz przenoszenie produktów, takich jak metalowe konstrukcje. Klamry pełnią swoją rolę w transporcie materiałów na budowie. Korzystają z nich operatorzy dźwigów stacjonarnych i mobilnych – służą wtedy między innymi do wynoszenia na wyższe kondygnacje gotowych prefabrykatów. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Przygotowanie wystawnego obiadu z podwieczorkiem dla gości
Przygotowanie wystawnego obiadu z podwieczorkiem dla gości
Przygotowanie wystawnego obiadu z podwieczorkiem jest ogromnie stresującym zajęciem dla każdej gospodyni. Czasem są jednak takie okazje, podczas których przygotowanie […]
Polecamy