Tuż po kupnie domu…

Budownictwo i nieruchomości
j-a-k
Tuż po kupnie domu…
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kupowanie domu lub mieszkania to zazwyczaj dość pracochłonny proces. Cóż, nie ma się co dziwić, gdyż zazwyczaj wchodzą w grę naprawdę duże pieniądze. Z tego właśnie powodu warto jest korzystać z agencji nieruchomości, które w znacznej mierze pomogą w całym procesie.

Kupiłeś mieszkanie… i co dalej?

Twoje pierwsze kroki po zakupie mieszkania wcale nie powinny polegać na jego remoncie i urządzaniu. Owszem – te czynności również będziesz musiał wykonać, ale najpierw formalności.
Założenie ksiąg wieczystych – lub zmiana wpisu w już istniejącej (w przypadku zakupu mieszkania z rynku wtórnego). Księgę wieczystą warto założyć i uregulować wszelkie związane z nią formalności, gdyż tak naprawdę to jest jedyny 100% sposób potwierdzenia tego, że Twoje mieszkanie naprawdę należy do Ciebie.

Przemeldowanie – w ostatnich czasach pozmieniały się trochę przepisy, które wskazują na to, że wystarczy tylko zameldować się w nowym miejscu (wymeldowanie następuje automatycznie).
Zgłoszenie zmiany właściciela mieszkania we właściwych organach – chodzi tutaj o stosowne zmiany w gazowni, elektrowni, czy też u zarządcy budynku.

Dopiero po wykonaniu tych wszystkich kroków możesz się czuć pełnoprawnym mieszkańcem i właścicielem zakupionego przez siebie mieszkania Szczecin to miasto, w którym można załatwić wszystkie opisane wyżej kroki bardzo szybko i sprawnie.

Kiedy kupiłeś dom…

Zasadniczo kroki, jakie musisz zrobić po zakupie domu, są praktycznie takie same, jak w przypadku mieszkania. Warto jednak pamiętać, iż domy zazwyczaj budowane są na przedmieściach. Z tego też powodu trzeba się liczyć z tym, że wszystkie formalności mogą zająć dużo więcej czasu. W okolicach dużych miast wiele osób sprzedaje swoje domy Szczecin jest jednym z nich, dlatego też stosunkowo łatwo jest znaleźć dobrą okazję do zakupu swojego domu na rynku wtórnym w tej okolicy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak zaaranżować romantyczny wieczór we dwoje?
Jak zaaranżować romantyczny wieczór we dwoje?
Długie zimowe wieczory sprzyjają spędzaniu czasu we dwoje w domowym zaciszu. Aby umilić sobie zimowy czas oprócz kojącej muzyki, koca […]
Polecamy