Fajka wodna – jak z niej korzystać?

Sposób życia i styl
j-a-k
Fajka wodna – jak z niej korzystać?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Fajka wodna, inaczej bongo, to jedno z urządzeń, które służy do palenia suszu z ziół. W procesie filtracji usuwana jest większość toksycznych substancji. Dzięki temu wdychanie oparów jest bezpieczniejsze. Znajdująca się w konstrukcji bonga woda, przyczynia się do schładzania dymu. W ten sposób jest on łagodniejszy i mniej drażniący dla śluzówki gardła. Aby wybrać produkt skuteczny i wysokiej jakości, warto skorzystać z oferty renomowanych producentów takich jak na przykład Blaze.

Instrukcja obsługi

Aby dowiedzieć się, w jaki sposób korzystać z fajki wodnej, warto poznać elementy jej budowy. Po pierwsze jest tam ustnik, do którego przykładamy wargi, aby zaciągnąć się oparami. Kolejnym elementem jest komora, w której magazynowany jest dym. Kiedy jest ona w pełni wypełniona, należy się zaciągnąć, opróżniając jej zawartość.

Kolejną składową jest cybuch. Z jednej jego strony wkładamy susz, natomiast drugi jego koniec zanurzony jest w wodzie, dzięki czemu zapewnia filtrację. Bongo zbudowane jest również ze sprzęgła, które podczas zbierania dymu należy zasłonić palcem. To pozwala wytworzyć podciśnienie, które umożliwia spalanie suszu.

Ostatnim elementem budowy jest zbiornik na wodę, w którym zachodzi filtracja dymu. Klasyczne bongo nie posiada dodatkowych sączków, dzięki czemu opary są w pełni naturalnie i gwarantują głębokie doznania smakowe. Niektóre z modeli posiadają także otwór na lód, który umożliwia schłodzenie dymu. W ten sposób palenie może być jeszcze bardziej ciekawe i komfortowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Aikido – dlaczego warto zapisać na nie dziecko?
Aikido – dlaczego warto zapisać na nie dziecko?
Aikido to japońska sztuka walki oparta na filozofii nieustannego rozwoju i wzajemnym szacunku. Polega ona w ogromnej mierze na wykorzystywaniu […]
Polecamy