Jak prawidłowo zabezpieczyć i przetransportować łódź?

Biznes i finanse
j-a-k
Jak prawidłowo zabezpieczyć i przetransportować łódź?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sporty wodne, w tym również żeglarstwo oraz dyscypliny motorowodne lub nawet wędkarstwo zdobywają coraz więcej zwolenników. Jeśli mieszkamy blisko zbiorników wodnych, sprawa jest prosta. Nasz sprzęt pływający prawdopodobnie będziemy trzymać w pobliskiej marinie. Musimy jednak pamiętać, że taka usługa jest kosztowna. Z tego względu wiele osób posiadających motorówki, żaglówki, albo łodzie wiosłowe, przechowuje je na terenie swoich posiadłości. Tu niestety pojawia się problem transportu. Płaskodenny sprzęt możemy przewieźć niemalże na każdej przyczepie, musimy w takim przypadku uwzględnić tylko odpowiednie zabezpieczenie łodzi grubymi pasami. Żaglówkę musimy jednak transportować już na specjalnie przeznaczonej do tego przyczepie.

Idealna przyczepa dla miłośników żeglarstwa

Miecz, kil, finkil, bulbkil, czy też falszkil to pojęcia znane każdemu wilkowi morskiemu. Są to także elementy, które uniemożliwiają przewiezienie łodzi żaglowej na przyczepie tradycyjnej. Sprzęt tego typu najlepiej transportować za pomocą modeli podłodziowych. Są one przystosowane do utrzymania łajby w pionie, a co za tym idzie, minimalizują ryzyko przewrócenia się naszego ładunku. Dodatkowe zabezpieczenia w postaci pasów i hamulca najazdowego zapewnią nam bezpieczeństwo w czasie drogi. Przyczepy do przewozu łodzi możemy znaleźć w Internecie. Ich ceny kształtują się na poziomie kilku tysięcy, jednak wciąż jest to mniejszy wydatek niż regularne opłacanie stanowiska na przystani. Poza tym posiadanie takiej przyczepy daje nam możliwość przemieszczania się z naszym ukochanym sprzętem na większe odległości. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Przydatne akcesoria do basenu
Przydatne akcesoria do basenu
Aby korzystanie z basenu było nie tylko komfortowe, ale i bezpieczne należy zaopatrzyć się w kilka przydatnych akcesoriów. Jednym z […]
Polecamy