Jak urządzić mieszkanie w stylu francuskim?

Dom i ogrodnictwo
j-a-k
Jak urządzić mieszkanie w stylu francuskim?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Styl francuski opiera się na dwóch zasadniczych fundamentach. Jest to znaczna ilość naturalnego światła oraz duże otwarte przestrzenie. Biorąc to pod uwagę, nie trudno się domyślić, że wnętrza w takiej stylistyce są typowe dużym rezydencjom. Jednak przy odrobinie wysiłku styl francuski sprawdzi się także w niewielkim mieszkaniu w bloku.

Jasna kolorystyka i duże okna

Na wielkość okien w swoim mieszkaniu raczej nie ma się wpływu. Na szczęście nowoczesne budownictwo stawia raczej na duże ramy okienne, a w blokach coraz częściej pojawiają się tarasy oraz prowadzące na nie duże przeszklone drzwi. Tafli szkła najlepiej niczym nie zasłaniać, dzięki czemu do wnętrza będzie wpadało więcej światła dziennego.

Pomocna z pewnością okaże się też jasna kolorystyka. Na ścianach i podłogach we wnętrzach francuskich dominują beże, szarości, jasne brązy, biel i sporadycznie ciemniejszej akcenty. Ciekawym patentem na optyczne powiększenie przestrzeni są płytki lustrzane fazowane. To sposób na spotęgowanie wrażenia przestronności poprzez zamianę ściany w lustro.

Stylizowane wyposażenie

Styl francuski łączy w sobie prostotę z elegancją. Meble wykorzystywane do aranżacji są najczęściej w jasnych kolorach i łagodnych kształtach. Za przykład może posłużyć stół w stylu francuskim. Prosty blat występuje tu w połączeniu z lekko wygiętymi nogami. Taki mebel wygląda stylowo, jest także bardzo komfortowy dla użytkowników. Zapewnia bowiem sporo wolnej przestrzeni. Połączenie estetyki oraz funkcjonalności to jedna z cech wyróżniających francuskie wnętrza. Sprawdza się to przede wszystkim na ograniczonej powierzchni.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak modnie urządzić salon połączony z jadalnią?
Jak modnie urządzić salon połączony z jadalnią?
Salon połączony z jadalnią to rozwiązanie, które od wielu lat budzi mieszane uczucia. Z jednej strony pozwala zaoszczędzić miejsce w […]
Polecamy