Jak urządzić mieszkanie w stylu francuskim?

Styl francuski opiera się na dwóch zasadniczych fundamentach. Jest to znaczna ilość naturalnego światła oraz duże otwarte przestrzenie. Biorąc to pod uwagę, nie trudno się domyślić, że wnętrza w takiej stylistyce są typowe dużym rezydencjom. Jednak przy odrobinie wysiłku styl francuski sprawdzi się także w niewielkim mieszkaniu w bloku.

Jasna kolorystyka i duże okna

Na wielkość okien w swoim mieszkaniu raczej nie ma się wpływu. Na szczęście nowoczesne budownictwo stawia raczej na duże ramy okienne, a w blokach coraz częściej pojawiają się tarasy oraz prowadzące na nie duże przeszklone drzwi. Tafli szkła najlepiej niczym nie zasłaniać, dzięki czemu do wnętrza będzie wpadało więcej światła dziennego.

Pomocna z pewnością okaże się też jasna kolorystyka. Na ścianach i podłogach we wnętrzach francuskich dominują beże, szarości, jasne brązy, biel i sporadycznie ciemniejszej akcenty. Ciekawym patentem na optyczne powiększenie przestrzeni są płytki lustrzane fazowane. To sposób na spotęgowanie wrażenia przestronności poprzez zamianę ściany w lustro.

Stylizowane wyposażenie

Styl francuski łączy w sobie prostotę z elegancją. Meble wykorzystywane do aranżacji są najczęściej w jasnych kolorach i łagodnych kształtach. Za przykład może posłużyć stół w stylu francuskim. Prosty blat występuje tu w połączeniu z lekko wygiętymi nogami. Taki mebel wygląda stylowo, jest także bardzo komfortowy dla użytkowników. Zapewnia bowiem sporo wolnej przestrzeni. Połączenie estetyki oraz funkcjonalności to jedna z cech wyróżniających francuskie wnętrza. Sprawdza się to przede wszystkim na ograniczonej powierzchni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 + szesnaście =