Jak odpowiednio dobrać nawóz do roślin?

Dom i ogrodnictwo
j-a-k
Jak odpowiednio dobrać nawóz do roślin?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nawożenie roślin to bardzo ważny element uprawy. Dzięki temu krzewy kwitnące będą miały bujniejsze kwiaty, a drzewka pięknie zaowocują, gdy przyjdzie na to czas. Dostarczając roślinom odpowiedniego nawozu, damy im siłę do rośnięcia i uzupełnimy braki wyjałowionej gleby. Ważne jednak, by do konkretnych nasadzeń dobrać stosowny produkt. Iglaki lubią podłoże kwaśne i zawarte w nim minerały, inne zaś wolą grunty o bardziej zasadowym odczynie i żaden preparat nie powinien tego zmieniać. Pod tym adresem internetowym https://www.rol-pol.com.pl/nawozy-mineralne/ kupimy m.in. nawozy azotowe oraz fosforowe o różnym stężeniu substancji czynnych, dzięki czemu idealnie dobierzemy produkt do wymagań roślin.

Nawóz, który pozwoli zebrać obfite plony

Spośród wszystkich preparatów odżywczych dla roślin, nawozy mineralne azotowe odgrywają największą rolę w uprawie. Dzięki temu pierwiastkowi wszelkie warzywa, ale także rośliny owocowe dadzą nam znacznie większe plony. Jego niedobór powoduje natomiast zahamowanie wzrostu. Zanim jednak sięgniemy po taki produkt, powinniśmy określić zawartość azotu w glebie, a to umożliwi nam badanie próbki wykonane w stacji chemiczno-rolniczej. Dbanie o dostarczanie tej i innych substancji roślinom sprawi, że będziemy mogli czerpać radość ze zbiorów w niewielkich przydomowych ogródkach, ale także na dużych uprawach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Użyteczne akcesoria do naszego salonu
Użyteczne akcesoria do naszego salonu
Jeśli Twój salon jest miejscem, w którym możesz spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi, ważne jest, abyś sprawił, że będzie […]
Polecamy