Jak odpowiednio dobrać nawóz do roślin?

Dom i ogrodnictwo
j-a-k
Jak odpowiednio dobrać nawóz do roślin?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nawożenie roślin to bardzo ważny element uprawy. Dzięki temu krzewy kwitnące będą miały bujniejsze kwiaty, a drzewka pięknie zaowocują, gdy przyjdzie na to czas. Dostarczając roślinom odpowiedniego nawozu, damy im siłę do rośnięcia i uzupełnimy braki wyjałowionej gleby. Ważne jednak, by do konkretnych nasadzeń dobrać stosowny produkt. Iglaki lubią podłoże kwaśne i zawarte w nim minerały, inne zaś wolą grunty o bardziej zasadowym odczynie i żaden preparat nie powinien tego zmieniać. Pod tym adresem internetowym https://www.rol-pol.com.pl/nawozy-mineralne/ kupimy m.in. nawozy azotowe oraz fosforowe o różnym stężeniu substancji czynnych, dzięki czemu idealnie dobierzemy produkt do wymagań roślin.

Nawóz, który pozwoli zebrać obfite plony

Spośród wszystkich preparatów odżywczych dla roślin, nawozy mineralne azotowe odgrywają największą rolę w uprawie. Dzięki temu pierwiastkowi wszelkie warzywa, ale także rośliny owocowe dadzą nam znacznie większe plony. Jego niedobór powoduje natomiast zahamowanie wzrostu. Zanim jednak sięgniemy po taki produkt, powinniśmy określić zawartość azotu w glebie, a to umożliwi nam badanie próbki wykonane w stacji chemiczno-rolniczej. Dbanie o dostarczanie tej i innych substancji roślinom sprawi, że będziemy mogli czerpać radość ze zbiorów w niewielkich przydomowych ogródkach, ale także na dużych uprawach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie zalety mają zorganizowane wyjazdy na narty?
Jakie zalety mają zorganizowane wyjazdy na narty?
Polacy uwielbiają jeździć na nartach czy desce snowboardowej, jednak nie zawsze mają czas na systematyczne wyjazdy z góry. Dlatego coraz […]
Polecamy