Jak dobrze zarządzać stroną www?

Motoryzacja i technologia
j-a-k
Jak dobrze zarządzać stroną www?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Samo założenie strony internetowej nie jest specjalnie trudnym zadaniem. Wystarczy przejrzeć dostępne na rynku domeny i zakupić jedną z nich, a następnie wynająć dobry hosting www. To jednak dopiero początek wszystkich kwestii i spraw, jakich będziemy musieli dopilnowywać będąc właścicielami strony. W grę wchodzą przecież często także dane innych osób. Dzieje się tak, gdy posiadamy serwis, gdzie użytkownicy logują się do panelu, używając swoich prywatnych maili oraz haseł. Wtedy musimy zadbać o ich należyte zabezpieczenie.

O czym pamiętać w pierwszej kolejności

Należy przede wszystkim zadbać o kwestie regulaminu, polityki prywatności oraz dostosowania portalu pod kątem RODO. Powinna się tym zająć kancelaria prawnicza, która przygotuje dla nas stosowne wzory takich dokumentów. Oczywiście, jeśli czujemy się wystarczająco mocni w takich tematach, możemy sami sporządzić na przykład regulamin, czy politykę prywatności. Muszą być one umieszczone na naszej stronie, inaczej możemy dostać srogą karę za niedostosowanie portalu pod kątem prawnym.

Należy także wyposażyć portal w certyfikat SSL, który nie tylko chroni przed złośliwymi atakami ze strony hakerów, ale także podwyższa zaufanie Google do naszej witryny, co może zaowocować lepszymi pozycjami w wyszukiwarce. Ważne jest też odpowiednie zabezpieczenie serwera oraz wszystkich naszych haseł. Jeżeli sami nie wiemy, jak dokładnie to zrobić, zawsze możemy wynająć administratora serwera, który za określoną miesięczną opłatą przejmie nad nim pieczę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wyglądają zajęcia w przedszkolu muzycznym?
Jak wyglądają zajęcia w przedszkolu muzycznym?
Podstawa MEN urozmaicana o zajęcia artystyczne Same zajęcia w przedszkolu muzycznym nie różnią się wiele od tych realizowanych w tradycyjnych […]
Polecamy