Jak przewozić pościel, aby nie było na niej zabrudzeń?

Dom i ogrodnictwo
j-a-k
Jak przewozić pościel, aby nie było na niej zabrudzeń?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W sytuacji, gdy musimy samodzielnie przewieźć zakupioną pościel ze sklepu, powinniśmy ją w odpowiedni sposób zabezpieczyć przed zabrudzeniem i szkodliwymi bakteriami. To samo dotyczy zresztą pościeli transportowanej z jednego mieszkania do drugiego – np. w trakcie przeprowadzki. Najlepszym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w specjalny ochraniacz na materac, poduszki i kołdrę. W sklepach jest dostępnych wiele tego rodzaju produktów, ale zaleca się wybieranie tych wykonanych wyłącznie z materiałów atestowanych. 

Gwarancja idealnej czystości i bezpiecznego snu 

Materac to konstrukcja wykonana zazwyczaj z materiału, który jest podatny na gromadzenie się różnorodnych zabrudzeń. Dlatego też podczas transportowania musi się znajdować w wodoodpornym ochraniaczu, stanowiącym znakomitą barierę zarówno dla wilgoci i kurzu, jak i roztoczy czy bakterii. Najtańsze są modele przypominające nieco prześcieradła z gumką, natomiast zdecydowanie najlepsze – wersje w formie nakładki, charakteryzujące się zwiększoną twardością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Kupimy je np. w tym sklepie internetowym: https://nyks.pl/koldry/200×220. Z kolei do optymalnej ochrony poduszek i kołder warto wykorzystywać specjalne pokrowce bawełniane, pokryte od wewnętrznej strony nieprzemakalną warstwą zabezpieczającą i zaimpregnowane substancją, która pomaga w utrzymaniu świeżości. Co istotne, tego rodzaju produkty nie tracą swoich właściwości nawet po wielu praniach. Do przewożenia pościeli dodatkowo zaleca się stosowanie worków próżniowych, które nie dość, że ochronią ją przed brudem, to jeszcze sprawią, że będzie zajmowała znacznie mniej miejsca.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Typy sandałów damskich i jak je można łączyć z różnymi stylizacjami
Typy sandałów damskich i jak je można łączyć z różnymi stylizacjami
Istnieje wiele typów sandałów. Na wielkie okazje sprawdzą się modele na smukłej szpilce lub stabilnym słupku z paskiem wokół kostki. […]
Polecamy