Jak tuszować rzęsy, by ich nie sklejać?

Sposób życia i styl
j-a-k
Jak tuszować rzęsy, by ich nie sklejać?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rzęsy i brwi to oprawa oczu nadająca spojrzeniu tajemniczej intensywności. To właśnie dlatego większość kobiet uważa maskarę do rzęs za najbardziej niezbędny kosmetyk w swojej łazience. Polki, które naturalnie mają zazwyczaj jasną karnację i włosy, nie mogą niestety poszczycić się naturalnie grubymi i ciemnymi rzęsami. Starając się osiągnąć efekt hollywódzkiej gwiazdy wpadają czasem w przesadę, w efekcie uzyskując nieestetyczny efekt sklejonych rzęs, tzw. „pajęcze nóżki”. Jak prawidłowo tuszować rzęsy, aby ich nie sklejać? Poniżej przedstawiamy kilka pomocnych zasad, dzięki którym rzęsy będą pięknie rozdzielone i rozczesane.

Tajemnica hipnotyzującego spojrzenia 

Aby nauczyć się idealnie malować rzęsy, pamiętajmy o kilku prostych krokach. Po pierwsze, używajmy tylko sprawdzonych kosmetyków. Tanie tusze do rzęs, nad powstaniem których nie czuwają dermatolodzy, mogą zniszczyć delikatne włoski, a co gorsza podrażniać oczy. Kosmetyki loreal zadbają o nasze rzęsy, ale też wzmocnią je i przedłużą ich cykl życia.

Kolejna ważna sprawa to dobór odpowiedniej szczoteczki. Marki kosmetyczne dokładnie opisują jaki kształt pozwoli osiągnąć wymarzony efekt. Pamiętajmy o demakijażu! To naturalne, że wieczorem, po długim dniu, jesteśmy zmęczone i wiele kobiet rezygnuje z pełnego demakijażu. Okazuje się, że to poważny błąd. W efekcie rzęsy szybciej wypadają, kruszą się i przesuszają, a przez to są krótsze i mniej gęste.

Sprawdzoną metodą jest wczesywanie w nie olejku rycynowego czystą szczoteczką od tuszu do rzęs lub stosowanie odżywki. Olejek rycynowy pięknie odżywi i pogrubi włoski, można go spokojnie kupić w każdej aptece. Stosując go, trzeba jednak uważać, aby nie dostał się do oka, bo może wywołać podrażnienie i nieprzyjemne szczypanie.

Warto również zwracać uwagę na metodę nakładania tuszu do rzęs na włoski. Ruchy powinny być spokojne, płynne i posuwiste, od powieki, w stronę końca rzęs. Warto wprowadzić delikatne wibrowanie szczoteczki tuszu na boki: dzięki temu rzęsy będą rozdzielone i pogrubione jednocześnie.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak “bezboleśnie” przejść na dietę?
Jak “bezboleśnie” przejść na dietę?
To pytanie zadaje sobie bardzo wiele osób. Jednak żeby uzyskać na nie satysfakcjonującą odpowiedź warto poznać pewne tajniki stosowania rozmaitych […]
Polecamy