Jakie klimatyzatory nadają się do pracy w trudnych warunkach?

Motoryzacja i technologia
j-a-k
Jakie klimatyzatory nadają się do pracy w trudnych warunkach?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Większość klimatyzatorów oferowanych na rynku jest przeznaczona do zainstalowania w domu. Są to najczęściej niewielkie konstrukcje o stosunkowo niskiej mocy. Ważne jest w końcu, by instalacja ta zapewniała optymalne warunki nie pobierając przy tym zbyt dużej ilości prądu. Układy klimatyzacyjne są montowane także w warunkach przemysłowych. Warunki te wymuszają stosowanie urządzeń o wiele większej mocy i możliwościach. Ich zadaniem jest w końcu obsługa wielkiej przestrzeni. Często muszą zapewnić odpowiednie środowisko termiczne dla osób przebywających na hali, do działania maszyn oraz przechowywania choćby produktów spożywczych.

Odporność na temperaturę, wilgoć i pył

Klimatyzatory przemysłowe muszą działać w naprawdę trudnych okolicznościach. Są to przede wszystkim wysokie temperatury, które generują procesy produkcyjne we wszelkiego rodzaju hutach, odlewniach i cementowniach. Nie może na nie negatywnie wpłynąć także wysoka wilgotność i duże stężenie pyłów w powietrzu. Muszą zatem posiadać dużą wydajność, rozumianą jako wysoką moc chłodniczą oraz odpowiedni przepływ powietrza. Wymaga to sporej mocy silnika elektrycznego.

Klimatyzacja działająca w takich warunkach musi być także odporna na temperatury sięgające powyżej 60 stopni Celsjusza. Podział na instalacje chłodzące nie musi być jednoznaczny. Istnieją także urządzenia klimatyzacyjne, które mogą być wykorzystywane zarówno w warunkach domowych, jak i przemysłowych. Ofertę taką można znaleźć na stronie https://ekoklima.eu/klimatyzacja/mitsubishi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Trener personalny – czy pomoże Ci osiągnąć sukces?
Trener personalny – czy pomoże Ci osiągnąć sukces?
Trenerzy personalni to profesjonaliści, którzy pomogą Ci osiągnąć Twoje cele związane z kondycją fizyczną. Niezależnie od tego, czy chcesz schudnąć, […]
Polecamy