Jakie powinno być dobre łóżko rehabilitacyjne?

Zdrowie i forma
j-a-k
Jakie powinno być dobre łóżko rehabilitacyjne?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Życie postawiło Cię w trudnej sytuacji. Musisz przejąć opiekę nad bardzo chorym członkiem swojej rodziny. Wymaga on stałej opieki i pielęgnacji. Jednakże, aby móc opiekować się taką osobą, musisz najpierw przystosować jeden pokój do jej wymagań. Najważniejsze jest łóżko rehabilitacyjne. Oczywiście wiesz, że takie istnieją, ale do tej pory nie miałeś z nimi do czynienia i nie bardzo wiesz, jakie łóżko wybrać i skąd je wziąć.

Jakie łóżko rehabilitacyjne wybrać?

W każdym sklepie ze sprzętem medycznym możesz takie łóżko zakupić. Jest kilka dobrych producentów, którzy sprzedają swoje produkty w Polsce. Musisz być jednak przygotowany na to, że będzie to dość duży wydatek. Dlatego też spróbuj dowiedzieć się, gdzie jest wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych. Tak naprawdę to wystarczy wpisać w wyszukiwarkę np. “wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych Katowice” i bardzo szybko znajdziesz odpowiednie miejsce.

Dobre łóżko rehabilitacyjne powinno być mobilne. To znaczy musi mieć kółka – będzie to pomagało w jego przemieszczaniu. Kółka muszą posiadać hamulce. Trzeba dbać o bezpieczeństwo chorej osoby. Barierki boczne powinny być również ruchome. Dzięki temu będzie można pomóc osobie chorej przesiąść się na wózek.

Pielęgnacja chorego nie jest łatwa. Dlatego przyda się łóżko z elektryczną regulacją wysokości. Nie będziesz musiał używać siły, by podnosić schorowanego człowieka. Jeżeli masz możliwość to wybieraj łóżko, w którym jest możliwość regulowania fragmentów. Dzięki temu można ułożyć chorego w wygodnej pozycji do leżenia i siedzenia. Bardzo ważnym elementem łóżka jest materac. Zadbaj o to, aby był to materac przeciwodleżynowy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy sterowanie dronem jest trudne?
Czy sterowanie dronem jest trudne?
Sterowanie dronem nie jest trudne. Drony są bardzo przyjazne dla użytkownika i łatwe do kontrolowania. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, […]
Polecamy