Jakie są rodzaje akumulatorów samochodowych?

Motoryzacja i technologia
j-a-k
Jakie są rodzaje akumulatorów samochodowych?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje wiele różnych rodzajów akumulatorów samochodowych. Do najczęściej spotykanych należą:

Zalane akumulatory kwasowo-ołowiowe

Zalewane akumulatory kwasowo-ołowiowe są najczęściej spotykanym typem akumulatora i występują w różnych rozmiarach, kształtach i napięciach znamionowych. Można je znaleźć w samochodach, łodziach, motocyklach, a nawet w domach mobilnych.

Akumulatory żelowe

Akumulatory żelowe są szczelnie zamknięte i nie wymagają żadnej konserwacji. Mają znacznie dłuższą żywotność niż inne rodzaje akumulatorów, ponieważ nie mają wewnątrz ciekłego kwasu, który może wyciekać z czasem. Akumulatory te są stosowane w pojazdach o wysokiej wydajności, gdzie waga jest problemem lub gdzie akumulator znajduje się w miejscu, które utrudnia dostęp do niego w celu konserwacji.

Akumulatory AGM

AGM to skrót od Absorbed Glass Mat (akumulator). Akumulatory AGM są podobne do akumulatorów żelowych, ale posiadają matę z włókna szklanego pomiędzy płytami zamiast krzemionkowych perełek żelowych, jak w przypadku akumulatorów żelowych. Mają również niższy opór wewnętrzny niż inne rodzaje akumulatorów głębokiego cyklu, co oznacza, że mogą produkować więcej energii niż inne rodzaje akumulatorów głębokiego cyklu przy wyższych prądach niż inne rodzaje akumulatorów głębokiego cyklu przy wyższych prądach bez strat.

Jeśli chcesz wybrać odpowiedni akumulator do swojego pojazdu, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: https://sklep.prostowniki-akumulatory.pl.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie opakowania powinien mieć sklep internetowy?
Jakie opakowania powinien mieć sklep internetowy?
Burzliwy rozwój internetu sprawia, że wielu z nas zaczęło robić w ten sposób biznes. Głównie mówimy o sklepach internetowych, które […]
Polecamy