Jakiego typu zabawkami interesują się dzieci w wieku 3 lat?

Sposób życia i styl
j-a-k
Jakiego typu zabawkami interesują się dzieci w wieku 3 lat?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Zabawki odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Jednak czy warto kupować dziecku każdą zabawkę, którą tylko zechce. Czym się kierować wybierając zabawki dla malucha. Rozsądne wybory w tej kwestii pomogą trzylatkowi nabywać nowych umiejętności, koordynować ruchy, rozwijać talenty, zainteresowania, twórczość i wyobraźnię, poznawać w bezpieczny sposób otaczający świat, zdobywać wiedzę i przy tym świetnie się bawić. Dobry wybór zabawek jest też szczególnie ważny jeśli mamy ograniczony budżet albo przestrzeń na ich przechowywanie. Jak więc wybierać zabawki, które zdobędą serce dziecka i długo będą mu towarzyszyć w odkrywaniu świata, a nie będą tylko epizodem na pierwsze pięć minut zachwytu nowością. Na pierwszym miejscu warto postawić bezpieczeństwo. Zabawki powinny być wykonane ze starannością i z bezpiecznych dla malucha materiałów. A jakie zabawki zainteresują trzylatka?

Świetna zabawa w domu

Chłopiec zapewne ucieszy się z różnego rodzaju samochodzików, pociągów i kolejek. Dodatkowe wyposażenie takie jak garaże czy tory pobudzi wyobraźnię, kreatywność i zręczność dziecka. Niejeden tatuś chętnie wróci do dziecięcych lat i razem z synkiem zbuduje trasę dla kolejki przeplataną mostami czy ostrymi zakrętami. Dziewczynka chętnie będzie się bawić domkiem dla lalek, który będzie mogła dowolnie przemeblowywać. Rozwinie też swoją pomysłowość przygotowując smaczne posiłki dla całej rodziny we własnej kuchni wyposażonej w odpowiednie sprzęty i naczynia, czy zapraszając mamę na przygotowaną kawę albo herbatę. Każde dziecko uwielbia zabawę w sklep czy budowanie różnych konstrukcji z klocków. Warto też postawić na prostotę np. grę zręcznościową rzucanie obręczy, będzie to radosna zabawa dla całej rodziny albo rozwijające pamięć memo.

Zabawa na świeżym powietrzu

Każde dziecko obowiązkowo powinno mieć zestaw zabawek do piaskownicy. Robienie babek to najlepsza frajda, a będąc nad morzem nie obędzie się bez zbudowania zamku z piasku. Rowerek biegowy zapewni dziecku dużo ruchu i rozwinie mięśnie. Jeśli dziecko ma możliwość zabawy w ogrodzie to niezastąpione będą akcesoria ogrodnicze. Jaka to radość dla dziecka własna konewka, grabki czy łopata w odpowiednich dla niego rozmiarach. Dzięki nim dziecko może poprzez zabawę uczyć się jak dbać o rośliny i porządek w otoczeniu chętnie pomagając rodzicom w pracach ogrodniczych.

Rozwijanie talentów i spokojny sen

Kupując zabawki warto też uwzględnić zainteresowania i talenty dziecka. Małemu artyście do gustu zapewne przypadnie gipsowa kolorowanka 3D, czy instrumenty muzyczne. Zwykła kreda w domu i na dworze pomoże stworzyć maluchowi coraz to lepsze malowidła. A gdy pora już na spanie dziecko chętnie posłucha bajek czytanych przez rodziców, które je nastroją do snu i przytuli swoją ulubioną maskotkę, żeby bezpiecznie zasnąć.

Wybierając zabawki dziecku pamiętajmy o jego bezpieczeństwie i zainteresowaniach. Obecnie popularne stają się zabawki z drewna, które są dużo bardziej ekologiczne, naturalne i przyjazne dla maluchów. Dobrze wybrane zabawki pomogą dziecku poznawać świat i dobrze się rozwijać. Duży wybór kreatywnych i rozwijających zabawek dostępny jest między innymi na stronie https://kidspace-shop.com/zabawki-dla-3-latka/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Gdzie zamówić pasma do przedłużania włosów?
Gdzie zamówić pasma do przedłużania włosów?
Gdzie zamówić pasma do przedłużania włosów? Długie i gęste włosy to marzenie prawie każdej kobiety. Jednak zapuszczenie pięknych i zdrowych […]
Polecamy