Co zrobić z opakowaniami po tabletkach?

Zdrowie i forma
j-a-k
Co zrobić z opakowaniami po tabletkach?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przyjmujesz dużo różnych lekarstw i nie wiesz, co właściwie zrobić i jak utylizować opakowania po tabletkach? Zastanawia Cię, czy musisz je oddać do jakiegoś specjalnego miejsca, jak punkt selektywnej zbiórki odpadów? A może najlepiej jest je po prostu wyrzucić? Przepisy o segregacji odpadów znacząco pomogą naturze i są bardzo proekologiczne, ale nastręczają zwykłym ludziom wielu problemów i tworzą pytania o to, gdzie powinniśmy umieścić różne rodzaje odpadów, również tych nietypowych.

Wszystko zależy od rodzaju opakowania

Blister po tabletkach, na przykład takich od bólu głowy, wrzuć do pojemnika na plastik, tworzywa sztuczne i metal. Jest on zawsze oznaczony żółtym kolorem. Opakowania farmaceutyczne nie należą do odpadów stricte medycznych, więc nie musisz ich utylizować w żaden specjalny sposób. Zadbaj po prostu o to, by trafiły do właściwego kontenera na odpady.

Analogiczna sytuacja dotyczy szklanych buteleczek. Tego rodzaju opakowania farmaceutyczne powinny trafić do kontenera na szkło, który zwyczajowo ma przyporządkowaną zieloną naklejkę. Wrzuć do niego butelki, ale zakrętki odkręć i wrzuć do żółtego pojemnika na tworzywo. Jeżeli w zakrętce umieszczony jest szklany zakraplacz w gumie i z plastikową nasadką, taki element wrzuć do kosza na śmieci zmieszane.

Jak widać cała sprawa wcale nie jest taka skomplikowana. Wystarczy kierować się zwykłą logiką i wyrzucać opakowania po lekach do odpowiednich koszy. Na szczęście nie wymagają one od nas specjalnego sposobu utylizacji, jak np. baterie czy urządzenia elektryczne, które zobowiązani jesteśmy dostarczyć do PSZOKu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Przesyłka kurierska – gwarancja dostarczenia paczki w nienagannym stanie
Przesyłka kurierska – gwarancja dostarczenia paczki w nienagannym stanie
Coraz więcej osób decyduje się na zakupy rozmaitych produktów poprzez którąś z wielu istniejących na rynku stron internetowych. Dzięki zwiększonemu […]
Polecamy