Czym zajmuje się psychiatra?

Zdrowie i forma
j-a-k
Czym zajmuje się psychiatra?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przeżywając w życiu trudne chwile, gdy wszystko nas przytłacza, lub obserwując u siebie pewne objawy, które wcześniej nie gościły w naszej codzienności, możemy zastanawiać się nad wizytą u specjalisty od zdrowia psychicznego. Wielu z nas zastanawia się wtedy, czym różni się psycholog, psychiatra i psychoterapeuta, oraz do kogo się udać. Odpowiedź jest prosta – warto pójść do kogokolwiek. Prośba o pomoc jest często najtrudniejsza. Jeśli jednak się odważymy, nie będziemy żałować. Każdy ze specjalistów pomoże na swój sposób. Jednak w przypadku zaistnienia konieczności leczenia farmakologicznego, tylko psychiatra ma prawo przepisać leki.

Psychiatra jest lekarzem!

Psychiatrą zostaje osoba, która najpierw ukończyła sześcioletnie studia na kierunku lekarskim, a potem zrobiła specjalizację z psychiatrii. To właśnie odróżnia ją od psychologa. Psychiatra może przepisywać leki, jeśli sytuacja tego wymaga. W przypadku problemów ze snem objawów somatycznych, czy choroby psychicznej, tylko psychiatra będzie mógł pomóc farmakologicznie. Jest to ważne w kontekście wielu zaburzeń, takich jak, chociażby depresja, czy schizofrenia, przy których wdrożenie odpowiedniej terapii lekowej, może być niezbędne. Psychiatra może być także psychoterapeutą. Warunkiem jest jednak zdobycie dodatkowego wykształcenia – kilkuletniej szkoły psychoterapii. Nie każdy lekarz się na to decyduje. W razie potrzeby do psychiatry można udać się bez skierowania. Lekarze tej specjalności przyjmują w wielu miastach, jeśli więc potrzebny nam psychiatra Katowice będą tak samo dobrym miejscem, jak Warszawa.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Sprzęty do mieszkania, które poprawią komfort naszego życia
Sprzęty do mieszkania, które poprawią komfort naszego życia
Coraz cieplejsze lata sprawiają, że wiele osób podczas wakacji tęsknić zaczyna za zimą. Od upału ciężko jednak uciec. Nagrzane i […]
Polecamy