Kiedy przyda nam się pomoc chirurga?

Zdrowie i forma
j-a-k
Kiedy przyda nam się pomoc chirurga?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Chirurg zwykle budzi skojarzenia z salą operacyjną, skalpelem i ratowaniem życia pod presją czasu. Nie jest jednak prawdą, że lekarz tej specjalizacji pojawia się w życiu pacjenta tylko w sytuacjach skrajnych lub zagrażających życiu. Z pomocy chirurga możemy skorzystać także w bardziej przyziemnych chorobach, takich jak haluksy czy zespół cieśni nadgarstka.

Chirurg to specjalista, do którego potrzebujemy skierowania, które zwykle wystawia lekarz pierwszego kontaktu. Ponieważ sama chirurgia jest dziedziną bardzo szeroką, wszystko zależy od tego, jaka dolegliwość akurat nam doskwiera. Bardzo często korzystają z pomocy chirurga osoby, które muszą poddać się ekstrakcji zęba, której nie może się podjąć zwykły lekarz dentysta. Wówczas dostajemy skierowanie do chirurga twarzowo-szczękowego, który dokonuje ekstrakcji. Dosyć popularną dziedziną jest także chirurgia ręki, która zajmuje się zabiegami leczącymi zespół cieśni nadgarstka.

W jakich jeszcze przypadkach korzystamy z pomocy chirurga?

Do chirurga bardzo często trafiają także osoby cierpiące na haluksy. Ta deformacja dużych palców u stóp jest dosyć częstą przypadłością, która może poważnie utrudnić codzienne funkcjonowanie. Wielu osobom, które cierpią z tego powodu, na pomoc przychodzi chirurgia stopy. Operacyjne leczenie haluksów jest bowiem bardzo skuteczną metodą, która pozwala w stosunkowo krótkim czasie wrócić do normalnego życia bez bólu. W zależności od problemu chirurg dokonuje zabiegu z przycięciem kości lub jeżeli nie jest to potrzebne, jedynie na tkankach miękkich.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Nie tylko firany, czyli co ozdobi okno?
Nie tylko firany, czyli co ozdobi okno?
Era firanek nie odeszła do lamusa, ale zdecydowanie ta aranżacja okna ustąpiła miejsca nowoczesnym elementom, które mogą występować samodzielnie, lub […]
Polecamy