Techniki wykorzystywane do obróbki metali

Motoryzacja i technologia
j-a-k
Techniki wykorzystywane do obróbki metali
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Metale takie jak stal, aluminium, miedź czy mosiądz są powszechnie wykorzystywane do produkcji różnorodnych dóbr. Zanim jednak powstaną z nich konkretne produkty i przedmioty, muszą one zostać poddane dokładnej obróbce. Ma ona na celu zmianę ich właściwości fizycznych, czyli nadanie im oczekiwanego kształtu. Obecnie istnieją różne techniki obróbki, które na rynku wykorzystują firmy takie jak valor-cnc.pl i wiele innych przedsiębiorstw. Na życzenie klienta poddają one metale konkretnym procesom, oczywiście przy zastosowaniu specjalistycznych i nowoczesnych maszyn sterowanych numerycznie. Na jakie dokładnie usługi z zakresu obróbki metali można liczyć ze strony takich podmiotów?

Jakie metody obróbki metali są wykorzystywane na szerokim rynku?

Zdecydowanie jedną z najczęściej wykorzystywanych technik obróbki jest frezowanie, czyli zmiana kształtu poprzez usuwanie kolejnych warstw metalu. W dalszej kolejności należy wymienić toczenie, które podobnie jak frezowanie jest rodzajem obróbki wiórowej. Zwykle dzięki toczeniu możliwe jest uzyskanie głównie obrotowych kształtów. Poza tym do podstawowych i powszechnych technik obróbki zaliczają się walcowanie, czyli zgniatanie metali, ciągnięcie, a więc wydłużanie i zmniejszanie przekroju poprzecznego danego kawałka metalu, a także zwykłe cięcie, które obecnie realizuje się z użyciem zaawansowanych laserów, ponieważ gwarantują one znacznie lepsze efekty. Ponadto warto wspomnieć jeszcze o gięciu, z którym jednak można mieć do czynienia raczej w przypadku cienkich blach wykonanych z metalu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dlaczego warto systematycznie odwiedzać dentystę?
Dlaczego warto systematycznie odwiedzać dentystę?
Profilaktyka ma ogromne znaczenie dla utrzymania zdrowia. Systematyczne badania pozwalają nam bowiem uniknąć rozwoju wielu poważnych chorób. Podobnie jest w […]
Polecamy