Mini kamery – o czym warto pamiętać?

Motoryzacja i technologia
j-a-k
Mini kamery – o czym warto pamiętać?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Podejmując decyzję o kupnie jakiegokolwiek sprzętu, trzeba zwrócić uwagę na szereg elementów, składających się na jego funkcjonalność oraz przydatność. Szukając idealnego modelu mini kamery warto zapoznać się z jej wszystkimi parametrami i przemyśleć, w jakich sytuacjach będziemy używać tego gadżetu.

Jeśli zależy nam na kupnie niewidocznego sprzętu, który pozwoli na rejestrowanie wydarzeń czy spotkań z ukrycia, mini kamery nadadzą się do tego idealnie. To, na co warto zwrócić uwagę przy ich wyborze to możliwość połączenia Wi-Fi, które pozwoli na zdalne kontrolowanie oraz sterowanie urządzeniem.

Funkcjonalne urządzenia monitorujące

W zależności od tego, czy potrzebujemy kamery Wi-Fi na egzamin, do domu czy biura należy zwrócić uwagę na parametry, w jakie wyposażony jest rejestrator. Jakość HD w rozdzielczości 720P to najkorzystniejszy wariant, jaki jest dostępny na rynku. Dodatkowym atutem, oprócz nagrywania obrazu i dźwięku, będzie również możliwość wykonywania zdjęć.

Innymi równie przydatnymi funkcjami są także detekcja ruchu, wbudowana pamięć przynajmniej 8GB oraz maskująca obudowa, która nie rzuca się w oczy, jak w przypadku modeli w postaci zegarków, ładowarek czy długopisów. Mini kamery mogą być stale zasilane, co pozwala na nieprzerwaną pracę lub działają za pomocą wbudowanego akumulatora, dzięki któremu urządzenie może być aktywne nawet do kilkunastu godzin.

Najmniejsze rejestratory szpiegowskie

Mikrokamery Wi-Fi to najmniejsze urządzenia na rynku pozwalające na monitorowanie przestrzeni, zachowując przy tym najwyższe parametry, dające duże możliwości. Standardowo, nieprzyciągająca uwagi obudowa to jeden z elementów wyróżniających szpiegowskie urządzenia wśród zwykłych kamer. Modele warte uwagi wyposażone są w stałe, bądź bezprzewodowe zasilanie, detekcję ruchów oraz wstrząsów, a także szeroki kąt widzenia – nawet do 160 stopni. Niektóre z urządzeń posiadają tryb harmonogramu, pozwalający ustawić dni oraz godziny, w których kamera ma rozpocząć rejestrowanie.

Wybierając mini kamerę należy pamiętać o jej funkcjonalności. Dobre urządzenie powinno być zakamuflowane, niewielkich rozmiarów, a także posiadać Wi-Fi, które pozwala na zarówno podgląd obrazu na żywo, jak i sterowanie sprzętem. Dodatkowymi atutami będzie długo działająca bateria oraz detekcja ruchu, dzięki której obraz będzie nagrywany tylko wtedy, gdy w pomieszczeniu będzie się coś działo. Pozwoli to zaoszczędzić miejsce w pamięci urządzenia, które w przeciwnym razie zajęte zostało by przez nagrania przedstawiające pusty pokój, w którym nikogo nie ma.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co zrobić, aby dzień ślubu był niezapomniany i wyjątkowy?
Co zrobić, aby dzień ślubu był niezapomniany i wyjątkowy?
Dzień ślubu to jeden z najważniejszych dni w życiu. Nie bez powodu młoda para dokłada wszelkich starań, aby każdy szczegół […]
Polecamy