Konsultacje dietetyczne – kiedy warto z nich skorzystać?

Zdrowie i forma
j-a-k
Konsultacje dietetyczne – kiedy warto z nich skorzystać?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Konsultacje dietetyczne mogą być świetnym sposobem na uzyskanie dobrej edukacji na temat swojej obecnej diety i sposobów jej poprawy. Jeśli szukasz konsultacji dietetycznej, warto najpierw zadać sobie te pytania.

Czy jesz wystarczająco dużo?

To jest chyba najważniejsze pytanie. Jeśli nie spożywasz wystarczającej ilości jedzenia, to będziesz zmagać się z przybieraniem na wadze, mięśniach czy tłuszczu. Więc jeśli próbujesz przybrać na wadze, twoim problemem może nie być jedzenie, które spożywasz, ale raczej to, ile go spożywasz.

Czy trenujesz wystarczająco ciężko?

Jeśli twój trening nie jest wystarczająco intensywny lub częsty, to mało prawdopodobne jest, że zwiększenie ilości spożywanych kalorii pomoże. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli już zyskujesz mięśnie lub tracisz tłuszcz powoli, ale systematycznie. Musisz zwiększyć zarówno intensywność, jak i częstotliwość swoich treningów, zanim uzyskasz prawdziwą korzyść ze zwiększenia ilości kalorii.

Czy masz jakieś dolegliwości zdrowotne?

Niektóre choroby mogą utrudniać przybieranie na wadze, utratę wagi lub utrzymanie zdrowej wagi (np. cukrzyca typu II). Jeśli tak jest w Twoim przypadku, to skorzystanie z konsultacji dietetycznej może być pomocne w uzyskaniu opinii eksperta na temat tego, jakie produkty spożywcze pomogą Ci osiągnąć te cele w sposób bezpieczny i skuteczny.

Jeśli chcesz skorzystać z pomocy specjalisty, to koniecznie sprawdź stronę internetową: http://agnieszkaurbaniak.com.pl/oferta/konsultacje-dietetyczne-online/ i poznaj szczegóły.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dlaczego warto zdecydować się na łóżko z pojemnikiem?
Dlaczego warto zdecydować się na łóżko z pojemnikiem?
Łóżko z pojemnikiem to świetne rozwiązanie dla każdego, kto chce pozbyć się bałaganu. Miejsce do przechowywania pod łóżkiem może być […]
Polecamy