Makijaż permanentny brwi – zalety i wady

Zdrowie i forma
j-a-k
Makijaż permanentny brwi – zalety i wady
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Makijaż permanentny brwi to zabieg, na który decyduje się coraz więcej kobiet. Nic w tym zresztą dziwnego. Daje on bowiem niezwykłe i długotrwałe efekty, dzięki którym możemy cieszyć się nienagannym wyglądem brwi przez całą dobę. Sprawdźmy jakie zalety oraz wady kryje w sobie to rozwiązanie. 

W ostatnich latach zabieg, jakim jest permanentny makijaż brwi, zdecydowanie zyskał na popularności. Wraz z postępem technologicznym, branża kosmetyczna oferuje bowiem usługo coraz to lepszej jakości. Obecnie dzięki trwałemu makijażowi możemy uzyskać niezwykle piękny i naturalny efekt, co nie zawsze było tak oczywiste. Zabieg ten to doskonała alternatywa dla osób, dla których to właśnie brwi stanowią jeden z najważniejszych elementów make-upu. Nie bez powodu mówi się przecież, że to właśnie one stanowią ramę dla naszych oczu. Pięknie podkreślona linia sprawia, że twarz prezentuje się pięknie i wyraziście o każdej porze dnia i nocy. Dlatego też kobiety ceniące sobie oszczędność czasu oraz wygodę, stawiają na zabieg permanentnego makijażu brwi. 

Czym właściwie jest makijaż permanentny? 

Jak sama nazwa wskazuje, makijaż permanentny jest zabiegiem dającym trwałe efekty. Polega on na wprowadzenie pod skórę właściwie dopasowanych pigmentów syntetycznych za pomocą specjalistycznego narzędzia. Jest to więc sposób nieco przypominający tatuowanie. Nie można jednak mylić ze sobą tych dwóch procesów, gdyż zarówno ich efekt, jak i sam przebieg aplikacji, znacznie się od siebie różnią.

Narzędzie, którym wprowadzany jest barwnik, mogą różnić się swym wyglądem oraz parametrami, zależnie od wybranej metody makijażu permanentnego. Zazwyczaj jest to jednak igła lub ostrze. Obecnie dostępnych jest wiele technik wykonania trwałego make-upu brwi. Każda z nich wyróżnia się innymi właściwościami, które umożliwiają osiągnięcie różnych efektów. Najczęściej wybierane metody to przede wszystkim ta polegająca na cieniowaniu oraz microblanding. Ta druga cieszy się szczególną popularnością, gdyż polega na dokładnym dorysowaniu pojedynczych włosków. Dzięki temu rezultat jest niezwykle naturalny. 

Makijaż permanentny brwi — jak przebiega zabieg? 

Przede wszystkim należy podkreślić, że zabiegi makijażu permanentnego wykonywać należy jedynie w renomowanych gabinetach kosmetycznych, które wyposażone są w profesjonalny sprzęt. Bardzo ważne, aby czynność ta przeprowadzana była przez wykwalifikowanego specjalistę, jakim w tym przypadku jest linergistka. Efekt zabiegu jest trwały, dlatego też warto oddać swe brwi w naprawdę dobre ręce. Tylko wtedy będziemy mieć pewność, że rezultat będzie zadowalający i spełni wszystkie nasze oczekiwania. 

Zabieg permanentnego makijażu brwi jest czynnością wieloetapową. Pierwszym krokiem jest oczywiście konsultacja ze specjalistą. To na niej właśnie ustalimy wszystkie szczegóły oraz dopasujemy właściwą metodę wykonania, a także kształt i kolor brwi. Następnie wykonywany jest sam zabieg. Jego efekt jest natychmiastowy, jednak końcowy rezultat osiągnięty zostaje dopiero po kilku tygodniach. W tym czasie wykonywana jest również zazwyczaj korekta, pozwalająca uzyskać finalny kształt oraz barwę. 

Makijaż permanentny brwi — zalety 

Szczerze mówiąc, o zaletach zabiegu, jakim jest permanentny makijaż brwi, można mówić bez końca. O świetności tej metody świadczy zresztą niesamowite zainteresowanie oraz chęć skorzystania z zabiegu. Nietrudno zauważyć, że do najlepszych linergistek ustawiają się prawdziwe kolejki, a na wizytę trzeba czekać nawet kilka miesięcy. Co więc sprawia, że metoda ta skradła serca milionom osób na całym świecie? 

Głównym atutem makijażu permanentnego jest z pewnością jego trwałość. W przeciwieństwie do farb, czy henny, efekt zabiegu utrzymuje się nie przez paręnaście dni, a przez kilka lat. Warto zaznaczyć jednak, że nie jest on także dożywotni, co z resztą uznać można właśnie za zaletę. Jak długo więc tak naprawdę cieszyć się można pięknymi brwiami po wyjściu od linergistki? Szacuje się, że wyjściowy rezultat widoczny jest przez około 2, do 4 lat. Później pigment powoli zanika, więc w celu podtrzymania efektu można zdecydować się na powtórzenie zabiegu. 

Mówiąc o zaletach makijażu permanentnego, nie możemy zapomnieć również o wygodzie, jaką nam on gwarantuje. Dzięki niemu łuk wygląda nienagannie przez całą dobę. Nie trzeba więc poświęcać czasu na dodatkowy makijaż. Sprawdza się to nie tylko w codziennych sytuacjach, ale także na wyjazdach wakacyjnych, czy chociażby podczas wizyty na basenie. 

Makijaż permanentny brwi — wady

Jeśli zdecydujemy się na wykonanie makijażu permanentnego w renomowanym salonie, to właściwie nie możemy mówić o wadach zabiegu. Inaczej jest oczywiście, gdy powierzymy swą twarz osobie nieposiadającej odpowiednich kwalifikacji oraz doświadczenia. Wtedy rezultat może być naprawdę fatalny, a trwałość efektu z pewnością okaże się jego słabą stroną. Niezbędne będą w takim przypadku zabiegi laserowe, a także korekta wykonana pod okiem profesjonalisty. Warto więc pamiętać, aby wykonywać make-up permanentny jedynie w sprawdzonych gabinetach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy ogrzewanie domu gazem jest opłacalne?
Czy ogrzewanie domu gazem jest opłacalne?
Jednym ze sposobów na ogrzewanie domu jest stosowanie gazu ziemnego. Ta metoda ogrzewania jest coraz częściej wybierana ze względu na […]
Polecamy