Księgowość – jakie usługi świadczy?

Biznes i finanse
j-a-k
Księgowość – jakie usługi świadczy?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rachunkowość to proces rejestrowania, klasyfikowania i podsumowywania transakcji finansowych w celu sporządzenia sprawozdania o sytuacji finansowej jednostki, w celu dostarczenia informacji do podejmowania decyzji. Rachunkowość można określić jako język biznesu. Stanowi ona pomost pomiędzy teorią ekonomiczną a praktyką biznesową.

Rachunkowość ma kilka różnych dziedzin, które badają lub stosują jej koncepcje lub zasady. Dziedziny te obejmują rachunkowość finansową, rachunkowość zarządczą, rachunkowość podatkową, rachunkowość kosztów i audyt.

Rachunkowość finansowa 

Skupia się na mierzeniu wyników finansowych podmiotów gospodarczych poprzez dostarczanie informacji o ich przychodach, kosztach i zmianach w kapitale własnym. Pomaga ona również inwestorom w podejmowaniu decyzji o tym, czy inwestować w daną firmę i ile pieniędzy należy zainwestować.

Rachunkowość zarządcza 

Koncentruje się na pomiarze kosztów związanych z wytwarzaniem dóbr lub świadczeniem usług przy użyciu technik takich jak standardowy rachunek kosztów i rachunek kosztów działań. Księgowi zarządczy wykorzystują dane z rachunkowości zarządczej, aby pomóc menedżerom w podejmowaniu lepszych decyzji dotyczących kosztów produkcji, poziomu zapasów, polityki cenowej i innych czynników wpływających na rentowność.

Rachunkowość podatkowa 

Przygotowuje zeznania podatkowe dla osób fizycznych lub przedsiębiorstw, obliczając podatki dochodowe należne z tytułu różnych rodzajów dochodów (np. dochodów z tytułu wynagrodzeń). Księgowi podatkowi mogą również śledzić stawki podatku od sprzedaży, aby pomóc klientom określić, ile podatku od sprzedaży muszą zapłacić, gdy kupują coś w sklepie lub na zakupach online.

Jeśli potrzebujesz takiego specjalisty, to biuro rachunkowe Gorzów Wielkopolski, jest miastem gdzie to zrealizujesz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Grafika 3D – potrzebne oprogramowanie do jej tworzenia i edycji
Grafika 3D – potrzebne oprogramowanie do jej tworzenia i edycji
Obecnie najbardziej nowoczesną odmianą projektowania komputerowego jest tworzenie przestrzennej grafiki 3D. Znajduje ona zastosowanie przede wszystkim w procesie produkcji gier, […]
Polecamy