Kiedy warto udać się na wizytę do ortodonty?

Zdrowie i forma
j-a-k
Kiedy warto udać się na wizytę do ortodonty?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jedną z niezwykle istotnych dziedzin stomatologii jest ortodoncja. Koncentruje się ona przede wszystkim na diagnozowaniu oraz leczeniu rozmaitych wad zgryzu, które zaburzają estetykę uzębienia i grożą jego przedwczesną utratą. Nierzadko też podnoszą ryzyko nieprawidłowego rozwoju mowy i w negatywny sposób wpływają na kształt twarzy (odbierając tym samym poczucie pewności siebie). Jeśli interesuje nas dobry ortodonta Koszalin to miasto, gdzie bez większego problemu znajdziemy takiego specjalistę. 

Aparat to gwarancja pięknego uśmiechu

Wizyta w gabinecie wykwalifikowanego ortodonty jest wskazania zwłaszcza w sytuacji, gdy dana osoba zmaga się z widoczną na pierwszy rzut oka wadą zgryzu – np. przodozgryzem, tyłozgryzem, szparowatością albo nadmiernym stłoczeniem zębów. Założenie odpowiedniego aparatu stanowi wówczas szansę na stosunkowo szybkie skorygowanie bądź nawet całkowite wyeliminowanie konkretnej niedoskonałości. Do ortodonty warto się również wybrać w przypadku: zaawansowanej paradontozy, kłopotów z wymową, wszelkich dysfunkcji języka, chronicznych bólów głowy, oddychania wyłącznie ustami, kruszących się regularnie zębów, wyraźnie wysuniętej szczęki, stale wypadających plomb oraz bruksizmu (zaburzenia polegającego na patologicznym tarciu zębami żuchwy o zęby szczęki). Jeśli natomiast chodzi o małe dzieci, to należy je koniecznie zabrać do wspomnianego specjalisty wtedy, kiedy zauważymy u nich nie tylko stłoczenie czy szpary między zębami, ale też przedwczesne tracenie mleczaków i ogólną asymetrię rysów. Dodajmy, że standardowe leczenie ortodontyczne trwa średnio półtora roku i może się odbywać z wykorzystaniem aparatu ruchomego (wyjmowanego) albo stałego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy sterowanie dronem jest trudne?
Czy sterowanie dronem jest trudne?
Sterowanie dronem nie jest trudne. Drony są bardzo przyjazne dla użytkownika i łatwe do kontrolowania. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, […]
Polecamy