Z jakimi dolegliwościami i chorobami może pomóc wykwalifikowany psychiatra?

Zdrowie i forma
j-a-k
Z jakimi dolegliwościami i chorobami może pomóc wykwalifikowany psychiatra?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Wykwalifikowany psychiatra to lekarz, którego zadaniem jest diagnozować i leczyć choroby psychiczne lub inne dysfunkcje na tle psychicznym, a także- dzięki posiadanym narzędziom- podejmowanie działań profilaktycznych w obszarze zdrowia psychicznego swoich podopiecznych. Z pomocy psychiatry można skorzystać w szpitalach, jak i w placówkach specjalistycznych. Do tych drugich nich należy m.in. oferta dostępna pod poniższym adresem https://psychiatra.eu. Na czym polega praca lekarza i jaki jest jego zakres kompetencji?

Zaburzenia osobowości, zaburzenia nastroju

Psychiatra leczy choroby psychiczne. Do najczęściej występujących należą zaburzenia nastroju, w tym depresja czy choroba afektywna dwubiegunowa. Oprócz tego psychiatra zajmuje się leczeniem osób z zaburzeniami osobowości (np. histrioniczna, borderline, narcystyczna). Psychiatra może również udzielać pomocy w obszarze zaburzeń zachowania czy leczenia nałogów. W zakresie jego działań mieszczą oddziaływania terapeutyczne, jak i kuracja farmakologiczna czy hospitalizacja.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Terapia psychodynamiczna – Czy ten rodzaj terapii jest dla Ciebie?
Terapia psychodynamiczna – Czy ten rodzaj terapii jest dla Ciebie?
Terapia psychodynamiczna jest formą psychoterapii, która skupia się na nieświadomych myślach, uczuciach i wspomnieniach pacjenta. Celem terapii psychodynamicznej jest pomoc […]
Polecamy