Model FAAS – co to jest i gdzie się go używa?

Biznes i finanse
j-a-k
Model FAAS – co to jest i gdzie się go używa?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Współczesne procesy biznesowe opierają się w coraz większym stopniu na rozwiązaniach o dużym poziomie elastyczności. Świetnym tego przykładem jest branża nowych technologii – duża część działalności firm jest oparta na usługach dostarczanych przez zewnętrzne podmioty. Jednym z modeli, które na to pozwalają jest FaaS.

Czym jest FaaS?

FaaS to akronim, powstały z angielskiego Function as a Service – w dosłownym tłumaczeniu „funkcja jako usługa”. W praktyce jako usługę taką wykorzystuje się najczęściej fragment kodu. Jego zaimplementowanie w oprogramowaniu docelowym pozwala na uzyskanie kilku korzyści. Po pierwsze – nie jest konieczne prowadzenie wyspecjalizowanych prac rozwojowych, których celem będzie stworzenie danego rozwiązania we własnym zakresie. Nie jest też wymagana przestrzeń do przechowywania związanych z nim danych – całość procesów odbywa się w chmurze, a użytkownik rozwiązania płaci jedynie za faktyczny czas wykorzystania funkcji i związanej z nią mocy obliczeniowej. Nie ma też potrzeby zakupu własnych serwerów czy zapewnienia bezpieczeństwa danych – to wszystko spoczywa na dostawcy usługi. Rozwiązania Faas zdobywają więc coraz większe uznanie na rynku – branże w jakich znajdą swoje zastosowanie obejmują zarówno e-handel, jak i np. dziedziny związane z finansami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Aranżacja łazienki – nowe technologie, które mogą ułatwić codzienne korzystanie
Aranżacja łazienki – nowe technologie, które mogą ułatwić codzienne korzystanie
Wykorzystywanie nowoczesnych technologii w swoim mieszkaniu i stworzenie tzw. inteligentnego domu stało się codziennością. Coraz częściej podczas aranżacji konkretnych pomieszczeń […]
Polecamy