Na co zwrócić uwagę przed zakupem piły do drewna?

Dom i ogrodnictwo
j-a-k
Na co zwrócić uwagę przed zakupem piły do drewna?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Na rynku istnieje wiele sklepów sprzedających piły do drewna oraz wiele rodzajów tego sprzętu. Przed zakupem warto jednak porównać parametry i ceny urządzeń, aby wybrać optymalny dla siebie wariant.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem?

W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na moc urządzenia, im większa moc tym tarcza szybciej przecina drewno. Kolejnym aspektem jest rodzaj piły – ręczna albo stołowa. Piły ręczne są łatwe w przenoszeniu, przewożeniu oraz przechowywaniu. Niektóre piły ręczne również można przymocować do stołu co daje dwie funkcje w jednym. Piła stołowa to urządzenie stacjonarne, przeznaczone do cięcia dużych partii materiału. Piła stołowa jest znacznie mniej precyzyjna niż piła ręczna oraz ma ograniczoną możliwość transportu.
Piła jest urządzeniem niebezpiecznym, dlatego należy zadbać o maksymalne bezpieczeństwo pracy z tą maszyną. Piła przed zakupem powinna być wyposażona w podstawowe zabezpieczenia takie jak: osłona tarczy, osłona napędu oraz wyłącznik napędu znajdujący się w łatwo dostępnym miejscu. Przed zakupem trzeba się zorientować czy dany model posiada wszystkie z powyżej opisanych zabezpieczeń.

Jest także kilka dodatkowych funkcji, które mają niektóre piły, na przykład worek na wiórki powstające podczas cięcia. Piły tarczowe mogą także mieć zamontowany laser ułatwiający precyzyjne cięcia oraz prowadnice do cięć równoległych. Są to jednak dodatki bardziej stylistyczne o które można się pokusić jeżeli chcemy przeznaczyć na zakup większą sumę pieniędzy.

Duży wybór pił znajdziesz np. na stronie: https://dluta.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dla kogo odpowiednia jest praca tymczasowa?
Dla kogo odpowiednia jest praca tymczasowa?
Praca tymczasowa to świetna opcja dla studentów, seniorów i osób, które chcą uzyskać dodatkowy dochód. Jest to również dobra alternatywa […]
Polecamy