Pergola – funkcjonalny dodatek do ogrodu

Dom i ogrodnictwo
j-a-k
Pergola – funkcjonalny dodatek do ogrodu
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jednym z najbardziej popularnych i jednocześnie praktycznych elementów tzw. małej architektury ogrodowej jest pergola. Zazwyczaj przyjmuje ona postać drewnianej konstrukcji składającej się z kratowanych paneli, która świetnie łączy w sobie właściwości użytkowe i dekoracyjne. Ma bardzo uniwersalny charakter, ponieważ nadaje się do postawienia zarówno w ogrodzie, jak i na tarasie czy nawet balkonie. Wysokiej jakości pergole z drewna klejonego można zamówić na https://walkways4u.com/pergole-tarasowe/.

Łatwy montaż i wysoka wytrzymałość to kluczowe atuty

Pergola jest konstrukcją wyjątkowo funkcjonalną, gdyż w okresie letnim gwarantuje ochronę przed promieniami słońca i deszczem, natomiast jesienią skutecznie osłania przed porywistym wiatrem. Jest przeznaczona przede wszystkim do obsadzenia roślinami z gatunku pnączy, takimi jak choćby kobea pnąca, rdest Auberta, glicynia chińska, winorośl japońska, milin amerykański, bugenwilla, akebia pięciolistkowa, bluszcz pospolity oraz wiciokrzew. Po jakimś czasie pnącza wspaniale się rozkrzewiają i ściśle pokrywają ścianki pergoli, dzięki czemu instalacja w znacznym stopniu wzbogaca walory wizualne przestrzeni ogrodowej.

Co istotne, jej postawienie nie sprawia absolutnie żadnego problemu, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na zamówienie gotowych elementów, które wystarczy złożyć za pomocą wiertarki, wkrętaka, śrub oraz kotew. Duża zaleta pergoli to również wysoka trwałość i odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne (zapewnione wieloletnie użytkowanie). Ciekawym wyborem jest m.in. model z ławeczką, bo tworzy dodatkowe miejsce do siedzenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Obróbka metali CNC – jakie ma plusy?
Obróbka metali CNC – jakie ma plusy?
Obróbka metali CNC to proces, który wykorzystuje obrabiarki sterowane komputerowo do wykonywania zadań takich jak cięcie, toczenie, frezowanie i wiercenie. […]
Polecamy