Płyn do mycia samochodu – jakie ma zalety?

Motoryzacja i technologia
j-a-k
Płyn do mycia samochodu – jakie ma zalety?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Płyn do mycia auta to najważniejszy element Twojej myjni. Jest to substancja chemiczna, która czyści Twój samochód i usuwa brud i zanieczyszczenia. Może sprawić, że Twój pojazd będzie wyglądał jak nowy, a także ochroni go przed szkodliwym działaniem żywiołów. Płyny do mycia samochodów są zaprojektowane tak, aby dokładnie wyczyścić zewnętrzną część pojazdu bez szkody dla jego lakieru lub karoserii. Jakość płynu do mycia samochodu decyduje o tym, jak czysty będzie Twój pojazd.

Płyny do myjni występują w trzech rodzajach:

Na bazie detergentów 

Są to najczęściej spotykane rodzaje płynów do mycia samochodów, ponieważ są łatwe do wykonania i nie wymagają wielu dodatkowych składników. Są również stosunkowo niedrogie w zakupie w porównaniu do innych rodzajów płynów. Myjnie na bazie detergentów nie zawsze są jednak kompatybilne ze wszystkimi powierzchniami, takimi jak skórzane siedzenia czy chromowane wykończenia.

Na bazie szamponu 

Myjnie na bazie szamponu dobrze sprawdzają się na dywanach, tapicerce i innych tkaninach, ale mogą uszkodzić lakier, jeśli są używane zbyt często. Płyny te są mniej żrące niż detergenty, ale przy regularnym stosowaniu mogą z czasem usunąć wosk z lakieru.

Na bazie odżywki 

Płyny na bazie odżywki chronią przed utlenianiem i korozją spowodowaną plamami wody i innymi czynnikami środowiskowymi, które z czasem mogą uszkodzić wykończenie pojazdu. Środki kondycjonujące poprawiają również głębię koloru lakieru i utrzymują jego świeży wygląd na dłużej poprzez zmniejszenie blaknięcia spowodowanego działaniem promieni słonecznych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy warto inwestować w mieszkania?
Czy warto inwestować w mieszkania?
Rynek mieszkaniowy w naszym kraju radzi sobie rzeczywiście świetnie i wiele się na nim dzieje. Deweloperzy chętnie rozpoczynają kolejne inwestycje. […]
Polecamy