Praktyczne rozwiązania aranżacyjne w jadalni

Dom i ogrodnictwo
j-a-k
Praktyczne rozwiązania aranżacyjne w jadalni
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W dzisiejszych czasach jadalnia rzadko jest już osobnym pomieszczeniem. Wraz ze wzrostem popularności otwartych przestrzeni i mieszkań typu studio coraz częściej jest ona częścią salonu lub kuchni. Powszechnym rozwiązaniem jest też połączenie wszystkich tych trzech pomieszczeń w jedno, w postaci salonu z aneksem kuchennymi i stołem. Jeśli dysponujemy ograniczoną przestrzenią, lub po prostu chcemy uzyskać czystą, otwartą przestrzeń, powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na styl, ale też na użyteczność. Wiele świetnie wyglądających, nowoczesnych rozwiązań okazuje się bowiem być zwyczajnie niepraktyczna. 

Stylowo, ale praktycznie

Jeśli chcemy „upakować” jak najwięcej funkcjonalności na małej przestrzeni, warto postawić na minimalizm. Niewielkie mieszkanie bardzo łatwo przytłoczyć ciężkim designem i nadmiarem drobiazgów czy dekoracji. Warto postawić na jasne barwy i rozwiązania o lekkiej stylistyce. Jeśli zależy nam na zostawieniu jak największej, otwartej powierzchni, a jednocześnie nie chcemy być ograniczeni pod względem użytkowym, musimy dobrze wybrać meble. Stół nowoczesny rozkładany to świetne rozwiązanie, nie będzie on na co dzień zastawiał większości pokoju, a w razie potrzeby zmieścimy przy nim całą rodzinę. 

Przede wszystkim prostota 

Urządzenie prostej jadalni możemy właściwie zamknąć w trzech elementach. Są nimi stół, krzesła i oświetlenie. Oczywiście możemy pokusić się też o dodatkowe meble, jeśli tylko mamy na nie miejsce, nie są one jednak konieczne. Jasne ściany, stół i pasujące do niego proste, lekkie krzesła w zupełności wystarczą. Oświetlenie szynowe lub industrialne abażury bazujące na stali i drewnianych motywach świetnie zamkną kompozycję. Jeśli przestrzeń będzie zbyt surowa, możemy dopełnić ją drobnymi detalami, w postaci dzieł sztuki lub roślin doniczkowych. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak założyć własne biuro rachunkowe?
Jak założyć własne biuro rachunkowe?
Rozliczenia podatkowe stanowią wyzwanie dla wielu przedsiębiorców. Dopełnianie tego typu formalności wymaga bowiem odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. Dlatego wśród właścicieli […]
Polecamy