Środki i preparaty stosowane do pielęgnacji i utrzymania czystości auta

Motoryzacja i technologia
j-a-k
Środki i preparaty stosowane do pielęgnacji i utrzymania czystości auta
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Zadbane oraz czyste wnętrze samochodu wpływa na stan pojazdu, ale też umila czas spędzony w podróży. Utrzymanie pojazdu w dobrym stanie powinno być obowiązkiem każdego posiadacza czterech kółek. Na szczęście czyste pielęgnacja pojazdu jest przeważnie łatwym i szybkim procesem. Jak się więc do niego przygotować?

Ogólne zasady

Zaleca się wybieranie markowych produktów. Nie chodzi tu o cenę, ale jakość. Sprawdzone produkty posiadają wysokiej jakości składniki, są przy tym wydajniejsze oraz łatwiejsze w aplikacji. Działają także w trosce o środowisko naturalne, a jednocześnie są przyjazne składem dla człowieka. Do zalet tych preparatów można oprócz efektywności i szybkiego działania zaliczyć także działanie w niesprzyjających warunkach atmosferycznych oraz np. wpływ na jakość, oraz kolor karoserii. Wybierając kilka produktów różnych producentów, należy pamiętać, by nie działały wbrew sobie.

Mycie karoserii i szyb

Do mycia karoserii zaleca się używać aktywnych pianek, które łączą się z brudem, a po zmyciu karoseria prezentuje się jak nowa. O ile jest to standardowy sposób na pozbycie się niechcianego kurzu czy brudu, można wybrać specyfiki z nanokomponentów np. ze sklepu https://vertion.pl/. Ich zadaniem jest nie tylko pozbycie się zabrudzeń, ale też odpychanie cząstek, by nie przywierały do karoserii ponownie. Po procesie mycia na karoserię należy nałożyć wosk dla ochrony przed zniszczeniem koloru. Mycie szyb i lusterek wymaga skorzystanie ze środków, które nie pozostawią smug, a jednocześnie zapobiegną odparowaniu. Lusterka stanowią kluczowy aspekt bezpiecznej jazdy, dlatego warto zatroszczyć się o ich pełną przejrzystość. Pomocne mogą być w tym pianki, które nie spływają po nałożeniu. Nowoczesne środki do mycia szyb zawierają substancje antystatyczne i polimery, które zapobiegają osadzaniu się brudu na dłużej.

Deska rozdzielcza oraz opony

Deska rozdzielcza i pulpit są szczególnie narażone na brud. Warto wybrać ściereczki matowe lub z połyskiem stworzone specjalnie do pracy z tworzywem oraz plastikiem. Alternatywą może być także spray. Do czyszczenia klimatyzacji i ochronie przed grzybami wybiera się preparaty z nanodrobinami srebra, które działają od zaaplikowania do czterech miesięcy. Dla zwiększenia elastyczności gumy opon i ochronić je przed starzeniem zaleca się stosować emulsje silikonowe. Działają na brud, polepszając jednocześnie kondycję opon.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Te rzeczy przydadzą się podczas wyjazdu na naukę windsurfingu
Te rzeczy przydadzą się podczas wyjazdu na naukę windsurfingu
Windsurfing nie należy do grupy sportów o niewielkim stopniu trudności nauki. Jeszcze parę lat temu nie była to aktywność fizyczna […]
Polecamy