Technologie przyjazne dla środowiska

Dom i ogrodnictwo
j-a-k
Technologie przyjazne dla środowiska
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pompy ciepła (znane również jako klimatyzatory) to przyjazna dla środowiska technologia, która może być wykorzystywana do ogrzewania i chłodzenia domu. Wykorzystują one energię elektryczną, ale są bardziej wydajne niż piece na gaz ziemny lub elektryczne grzejniki podłogowe, ponieważ nie wytwarzają ciepła w sposób marnotrawny.

Jak działa pompa ciepła?

Pompy ciepła do domu wykorzystują energię elektryczną do przenoszenia ciepła z jednego miejsca na drugie. Pompy ciepła mogą być używane zimą do ogrzewania domu, a latem do jego chłodzenia. Są one bardzo wydajne w przenoszeniu ciepła z jednego miejsca na drugie, ale same nie wytwarzają żadnego ciepła.

Systemy pomp ciepła działają poprzez pobieranie ciepła ze źródła (takiego jak grunt lub źródło powietrza zewnętrznego), chłodzenie go, a następnie zwracanie z powrotem do domu lub budynku. Proces ten nazywany jest „odwracaniem”, ponieważ chłodne powietrze jest usuwane z wnętrza domu, odwracane przez urządzenia chłodnicze, a następnie zwracane do domu jako cieplejsze powietrze.

Systemy pomp ciepła są często łączone z konwencjonalnym piecem lub klimatyzatorem, dzięki czemu budynek może być ogrzewany lub chłodzony bez konieczności dokonywania większych zmian w wyposażeniu. Pompy ciepła są również skutecznym sposobem na zmniejszenie kosztów klimatyzacji, zwłaszcza w ciepłym klimacie. Używając systemu pompy ciepła zamiast konwencjonalnego sprzętu AC, właściciele domów mogą obniżyć swoje rachunki za energię elektryczną nawet o 60%.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Zdrowe i pyszne napoje – alternatywy dla niegazowanej wody
Zdrowe i pyszne napoje – alternatywy dla niegazowanej wody
Do picia wody niegazowanej wciąż nawołują lekarze i dietetycy. Zgodnie z ich opiniami, lepiej odstawić sztucznie barwione, kolorowe napoje gazowane. […]
Polecamy