Ubrania przydatne do biegania zimą?

Sposób życia i styl
j-a-k
Ubrania przydatne do biegania zimą?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Bieganie to idealny sposób na utrzymanie dobrej formy i kondycji. Można je uprawiać w każdym miejscu i o każdej porze roku. W chłodniejsze dni koniecznie trzeba wyposażyć się w odpowiedni ubiór i akcesoria, które sprawią, że bieganie będzie przyjemne i komfortowe.

Jak ubrać się do biegania zimą?

Odpowiedni strój do zimowego biegania powinien być przede wszystkim ciepły, ale jednocześnie przewiewny i zapewniający dobrą wentylację. Zimą koniecznie trzeba chronić uszy oraz zatoki, które podczas biegania mogą zostać rozwiane, co będzie skutkowało infekcją. Warto zaopatrzyć się w czapkę lub opaskę. Dobrym pomysłem jest ubieranie na siebie kilku warstw ubrań, które w razie potrzeby będzie można zdjąć. Kurtki biegowe dobrej jakości zapewnią odpowiedni poziom ciepła biegaczowi. Może być ona wypełniona sztucznym tworzywem lub naturalnym puchem. Kurtki puchowe są bardzo lekkie i ciepłe zarazem. Trzeba jednak pamiętać, że źle znoszą wilgoć, dlatego nie nadają się do biegania podczas opadów deszczu lub śniegu. W takiej sytuacji lepiej sprawdzą się kurtki ze sztucznym wypełnieniem. Do biegania w zimie warto również zaopatrzyć się w termoaktywną koszulkę z długim lub krótkim rękawem oraz ciepłą bieliznę, które zapewnią odpowiednią ochronę przed mrozem. Nie można również zapomnieć o legginsach, które przylegając do skóry chronią ją przed utratą ciepła. W przypadku wyjątkowo niskich temperatur można na nie nałożyć dodatkowo spodnie wykonane z ortalionu, które posiadają właściwości wodoodporne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Akcesoria, które uprzyjemnią pracę biurową
Akcesoria, które uprzyjemnią pracę biurową
Podczas wielogodzinnej pracy biurowej ciało się męczy, a co za tym idzie – zmniejsza się też wydajność samej pracy. By […]
Polecamy