W co się zaopatrzyć przed pierwszą lekcją jazdy na snowboardzie?

Zdrowie i forma
j-a-k
W co się zaopatrzyć przed pierwszą lekcją jazdy na snowboardzie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Snowboard to sport zimowy, który z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Polega on na zjeżdżaniu ze stoku albo wykonywaniu efektownych manewrów na specjalnie do tego przystosowanej desce. Kluczowym warunkiem bezpiecznego uprawiania tej dyscypliny jest posiadanie zarówno profesjonalnego sprzętu, jak i odzieży o konkretnych parametrach termoizolacyjnych. Oczywiście przed zapisaniem się na pierwszą lekcję do szkółki należy też koniecznie poprawić swoją kondycję fizyczną – np. poprzez regularne bieganie.

Podstawowy ekwipunek obejmuje kilkanaście elementów

Decydując się na uprawianie snowboardu, trzeba w pierwszej kolejności zakupić wystarczająco wygodne i jednocześnie wytrzymałe ubranie. Powinno ono obejmować przede wszystkim bieliznę termoaktywną znakomicie odprowadzającą pot ze skóry, luźne spodnie ze ściągaczami i wywietrznikami na kolanach, kurtkę z wodoodpornego materiału (wyposażoną w membranę, pas śnieżny, system wentylacji i pojemne kieszenie) oraz koszulkę termiczną long sleeve.

Jeśli na zewnątrz jest stosunkowo ciepło (temperatura powyżej 0 stopni Celsjusza), wówczas zamiast kurtek świetnie sprawdzają się bluzy na snowboard z regulowanym kapturem. Niezbędne dodatki do opisanego powyżej stroju to porządne skarpety szybkoschnące, dedykowane rękawice, ochraniacze na kolana, miękkie buty z systemem wiązaniowym BOA, solidny kask chroniący głowę przed wszelkimi urazami (z certyfikatem CE EN 1077), a także gogle fotochromowe zabezpieczające wzrok przed szkodliwymi promieniami UV. Nie zapomnijmy ponadto o zakupie wysokiej jakości deski dostosowanej do wzrostu. Na początek warto postawić na uniwersalny model Flat o twardości 1-5 (z płaskim profilem).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Produkty mleczne, które warto podawać od małego swoim dzieciom
Produkty mleczne, które warto podawać od małego swoim dzieciom
Produkty mleczne to świetny sposób na zapewnienie dziecku wszystkich składników odżywczych, których potrzebuje, aby rosnąć i rozwijać się. A jeśli […]
Polecamy