Najczęściej szwankujące podzespoły Mac Mini

Motoryzacja i technologia
j-a-k
Najczęściej szwankujące podzespoły Mac Mini
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Mac Mini to bardzo niewielki komputer osobisty, który swego czasu zawojował rynek “pecetów”. Jest to bardzo udana konstrukcja, mała i zwarta, jednak niepozbawiona pewnych wad. Dziś sprawdzimy, jakie podzespoły najczęściej ulegają uszkodzeniu oraz czy ich naprawa stwarza wiele problemów. Zapraszamy do lektury wszystkich posiadaczy oraz osoby planujące kupić ten sprzęt.

Dyski twarde

W większej części modelów Mini montowany był dysk typu SSD. Jest to model nowoczesny, szybki, odporny na wstrząsy oraz mający niskie zużycie energii. Jego wadą jest jednak nieco krótsza żywotność wynikająca z ograniczonej ilości cyklów zapisu pamięci półprzewodnikowej typu flash. Starsze egzemplarze, które pracowały wyjątkowo intensywnie, mogą już zdradzać pewne problemy z dyskami. Na szczęście taki rodzaj zużycia nie charakteryzuje się ryzykiem utraty danych – po prostu trzeba wymienić napęd na nowy i skopiować wszystkie dane. Można to wykonać praktycznie w każdym serwisie Apple Kielce, jak każde większe miasto, ma takich punktów przynajmniej kilka. Bez problemu naprawimy tutaj naszego miniaturowego Maca.

Zasilacz

Drugim komponentem, który wsławił się jako awaryjny w przypadku komputera Mac Mini, jest jego zasilacz. Zdarzają się przypadki usterek już po kilku latach użytkowania, jednak tutaj również nasze dane nie są zagrożone, jak i reszta podzespołów urządzenia. Jeśli nastąpi awaria, PC-et po prostu się nie uruchomi.

W takiej sytuacji też pomoże nam dowolny serwis, taki jak choćby https://macworks.pl/. Oddanie urządzenia do profesjonalnej naprawy rozwiąże problem zasilacza na dłuższy czas.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Kawa włoska – najlepsze rodzaje
Kawa włoska – najlepsze rodzaje
Kawa jest niewątpliwie najczęściej spożywanym napojem na świecie. Jej produkcja wiąże się z wieloma procesami, które w ostatniej fazie kończą […]
Polecamy