Zawór pływakowy – Gdzie stosuje się takie urządzenie?

Motoryzacja i technologia
j-a-k
Zawór pływakowy – Gdzie stosuje się takie urządzenie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zawór pływakowy to urządzenie, które reguluje przepływ cieczy poprzez unoszenie się na jej powierzchni. Zawór jest otwierany przez wypełnienie komory cieczą, a zamyka się, gdy komora staje się pusta.

Gdzie się je stosuje?

Zawory pływakowe są wykorzystywane w wielu zastosowaniach, w tym w wodomierzach i wskaźnikach zbiorników paliwa. Najczęściej spotykany typ zaworu pływakowego wykorzystuje dwie komory oddzielone ciśnieniem powietrza. Jedna komora zawiera powietrze; druga zawiera wodę lub inną ciecz. Kula unosi się na powierzchni wody, aby otworzyć zawór i opada, gdy nie ma już wody, którą mogłaby wyprzeć.

Jak to działa?

Kiedy poziom cieczy wzrasta powyżej pewnego punktu, naciska na kulę i zmusza ją do zejścia do jednego z dwóch wgłębień w dolnej części obudowy. Powoduje to ściśnięcie wewnętrznej sprężyny do momentu, gdy jej siła pokona siłę grawitacji, która utrzymuje kulkę przy sprężynowym ramieniu. Tak długo jak istnieje wystarczający nacisk na tę armaturę, aby utrzymać ją w dole, żadna inna ciecz nie może dostać się przez przejście, gdzie jej dolny koniec pasuje do jednego końca twojego naczynia.

Jak naprawić zawór pływakowy?

Zawory pływakowe mogą utknąć w miejscu lub zawiesić się na innych częściach układu hydraulicznego toalety z powodu nagromadzenia się osadów lub korozji w czasie. Jeśli tak się stanie, może to powodować problemy ze spłukiwaniem lub wycieki z okolic muszli klozetowej. Na szczęście problemy te są zazwyczaj łatwe do samodzielnego naprawienia, jeśli wiesz, gdzie ich szukać.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wypełnić swój dom pięknymi zapachami?
Jak wypełnić swój dom pięknymi zapachami?
Wiele osób zapamiętuje pomieszczenie po zapachu, a następnie tworzy na tej podstawie wspomnienia zgodnie z własnymi doznaniami. Warto więc zwrócić […]
Polecamy