Pompa ciepła – czy da radę ogrzać cały dom?

Motoryzacja i technologia
j-a-k
Pompa ciepła – czy da radę ogrzać cały dom?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pompy ciepła to urządzenia, które dopiero od niedawno wchodzą na polski rynek. Wzbudzają one spore wątpliwości. W naszym kraju odnawialne źródła energii nie są jeszcze zbyt popularne. Większość osób nie wie jaka jest moc grzewcza oraz działanie tych sprzętów. Żeby uzyskać odpowiedź na pytanie czy pompa ciepła da radę ocieplić cały dom, należy określić podstawowe rodzaje takiego rodzaju urządzeń. Na rynku znajdują się trzy rodzaje pomp ciepła.

Pompy woda-woda

Pompa woda-woda jest to bardzo skuteczne oraz wydajne urządzenie. Charakteryzuje je niskie uzależnienie od warunków pogodowych. W naszym klimacie sprawdza się znakomicie. Może być stosowane do zasilania budynków, które mają większe zapotrzebowanie na grzewczą energię, a także ciepłą użytkową wodę.

Tego rodzaju pompy energię pobierają z wód gruntowych. Wówczas występuje konieczność wybudowania studni zasilającej i zrzutowej.

Pompa solanka-woda

Ten rodzaj pompy, nazywany jest również pompą gruntową, ponieważ czerpie ona cieplną energię prosto z podłoża. Wyposażona jest w kolektory, które mogą być poziome albo pionowe. Te pierwsze układane są poniżej linii przemarzania gruntu. Wężownice poziome czerpią energię słoneczną, która zmagazynowana jest pod powierzchnią ziemi. Te pompy są o wiele tańsze od urządzeń pionowych, lecz jeżeli chodzi o ich wydajność, to jest ona z reguły trochę mniejsza. Za to kolektory pionowe potrzebują, aby wykonane zostały wykonane niezbędne odwierty Szczecin to miasto gdzie znajdziemy specjalistyczne firmy specjalizujące się w takich przedsięwzięciach. Będziemy mieć wtedy zagwarantowaną skuteczność, działanie oraz wydajność podczas każdej pory roku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czym się kierować przy wyborze nawozu do trawy?
Czym się kierować przy wyborze nawozu do trawy?
Piękny trawnik to zasługa nie tylko właściwej pielęgnacji, ale także odpowiednich nawozów. Wybór właściwego nawozu jest nie lada wyzwaniem, ponieważ […]
Polecamy