Właściwości zdrowotne kolagenu

Zdrowie i forma
j-a-k
Właściwości zdrowotne kolagenu
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

O korzyściach płynących ze stosowania produktów kolagenowych mówi się od wielu lat i rzeczywiście mają one ogromne znaczenie dla skóry człowieka, jego mięśni i stawów. Skąd wynika tak duży wpływ tego białka na ludzkie ciało i co warto wiedzieć o jego właściwościach zdrowotnych?

Zalety kolagenu i jego znaczenie dla zdrowia

Kolagen jest naturalnym białkiem tkanki łącznej, a jego delikatne włókna organizm wytwarza samodzielnie, bez pomocy czynników zewnętrznych. Włókna te są jędrne i sprężyste i mają wybitny wpływ na elastyczność skóry, jej gładkość i piękny kolor. Pozwalają też na lepszą pracę stawów: w łokciach, kolanach oraz nadgarstkach znajduje się specjalna przestrzeń odpowiadająca za możliwość płynnego zginania się tych miejsc i brak bólu. To właśnie w tej przestrzeni aktywnie pracują białkowe włókna kolagenu poprawiając aktywność stawów. Podobnie z upływem czasu, gdy włókna te zaczynają zanikać, stosuje się np. kolagen na włosy, twarz, czy w postaci leków uzupełniających niedobory w stawach.

Po około 25. roku życia nasz organizm uznaje, że ciało nie musi już być tak jędrne i młode i zaprzestaje produkcji naturalnego kolagenu. Oczywiście odczuwa to od razu cały nasz system zdrowotny, szczególnie sportowcy, którzy z upływem lat mają kłopoty ze stawami oraz z przyrostem mięśni. Żeby uzupełniać te braki opracowano specjalne formy uzupełniania kolagenu np. takie jak te oferowane na https://noblemedica.pl/kolagen-na-stawy/, i różnego rodzaju suplementy. Suplementy tak nadbudowują braki we włóknach, dzięki czemu ciału przywracany jest pewien stopień elastyczności i gładkości.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co powinno znaleźć się w sypialni alergika?
Co powinno znaleźć się w sypialni alergika?
Sypialnia jest miejscem niezwykle istotnym w każdym domu, ponieważ to właśnie w niej w ciągu nocy odpoczywamy i nabieramy sił […]
Polecamy