Żele energetyczne dla biegaczy – jakie wybrać?

Zdrowie i forma
j-a-k
Żele energetyczne dla biegaczy – jakie wybrać?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Osoby regularnie biegające w plenerze powinny korzystać z różnych udogodnień dostępnych na rynku. Jednym z nich są bez wątpienia żele energetyczne umieszczone zazwyczaj w tubkach, które gwarantują szybkie odzyskanie energii utraconej w trakcie wzmożonego wysiłku fizycznego. Posiadają przy tym wyjątkowo atrakcyjny smak. Kupimy je m.in. pod adresem: https://www.runshop.pl/zele-energetyczne,c35.html.

Najważniejszy jest skład

Żele energetyczne stanowią źródło bardzo łatwo przyswajalnych składników odżywczych. Bez trudu spożywa się je podczas ruchu – i to nawet w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Decydując się na zakup tego typu produktów, w pierwszej kolejności warto oczywiście zwrócić uwagę na skład. Musi on obejmować węglowodany, witaminy, minerały, kofeinę oraz wartościowe białka. Duże znaczenie ma ponadto konsystencja. Najlepiej sprawdzi się lekko płynna, gdyż umożliwi bezproblemowe połykanie. Kolejny istotny czynnik to smak, który zależy w ogromnej mierze od indywidualnych preferencji. Do wyboru mamy np. żele cytrynowe, jabłkowe, bananowe, arbuzowe, pomidorowe, truskawkowe i czekoladowe. Na koniec należy jeszcze zainteresować się opakowaniem. Powinno być przede wszystkim małe i ergonomiczne, tak aby pozwalało na spożycie produktu jedną ręką (oszczędność cennego czasu).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak możemy upiększyć nasz ogród za pomocą różnych akcesoriów?
Jak możemy upiększyć nasz ogród za pomocą różnych akcesoriów?
Nigdy nie można się pomylić z pięknym ogrodem. Istnieje jednak wiele sposobów, w jaki można upiększyć swój ogród za pomocą […]
Polecamy