Masaż głowy – jakie są jego zalety?

Zdrowie i forma
j-a-k
Masaż głowy – jakie są jego zalety?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Masaż głowy to rodzaj relaksującego głaskania, mającego na celu rozładowanie stresu i napięcia w ciele. Zazwyczaj wykonywany jest z użyciem olejku lub kremu i wykonywany na czole, skroniach, skórze głowy i obszarze szyi.

Ma on wiele korzyści takich jak:

Zmniejsza poziom stresu 

Masaż głowy pomaga zmniejszyć poziom hormonów stresu – kortyzolu i adrenaliny. Zwiększone uwalnianie endorfin podczas masażu sprzyja poczuciu relaksu, co pomaga obniżyć poziom stresu.

Zwiększa przepływ krwi 

Masowanie skóry głowy zwiększa przepływ krwi do mózgu, co pomaga zwiększyć poziom koncentracji, a także czujność umysłową.

Zmniejsza bóle głowy 

Bóle głowy są spowodowane napięciem mięśni w szyi i ramionach lub nawet problemami z zatokami, które mogą powodować nacisk na nerwy w obszarze głowy. To ciśnienie może prowadzić do bólów głowy i migreny, które mogą być złagodzone przez masaż głowy.

Lepszy sen 

Regularnie praktykowanie masażu głowy może pomóc w poprawie jakości snu poprzez zmniejszenie poziomu niepokoju i złagodzenie stresu związanego z codziennymi czynnościami, takimi jak praca czy szkoła, które mogą przyczynić się do problemów ze snem, takich jak bezsenność lub słaba jakość snu spowodowana budzeniem się w nocy lub budzeniem się z uczuciem zmęczenia w ciągu dnia po tym, jak miałeś pełną noc snu, ale nie czujesz się wystarczająco wypoczęty, aby funkcjonować prawidłowo w ciągu dnia.

Jeśli chcesz skorzystać z takiej usługi, to masaż głowy Warszawa, jest miastem, w którym znajdziesz bardzo wielu specjalistów w tym zakresie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Żurawie teleskopowe – w przypadku jakich konstrukcji są potrzebne?
Żurawie teleskopowe – w przypadku jakich konstrukcji są potrzebne?
Żurawie teleskopowe służą do podnoszenia i przenoszenia materiałów budowlanych, a także do transportu ciężkich ładunków. Symbol prac budowlanych Obecnie żurawie […]
Polecamy