Co powinniśmy przyjmować podczas treningu, aby poprawić wyniki sportowe?

Zdrowie i forma
j-a-k
Co powinniśmy przyjmować podczas treningu, aby poprawić wyniki sportowe?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kluczem do sukcesu w każdym sporcie jest zdolność do trenowania ciężej, dłużej i częściej niż Twoi konkurenci.

Ale istnieje limit, jak bardzo możesz to zrobić bez poświęcania swojego zdrowia.

Jeśli chcesz trenować ciężej, musisz lepiej się odżywiać i brać suplementy, które dadzą ci przewagę. Ale co powinniśmy brać podczas treningu, aby poprawić wyniki sportowe?

Oto rzeczy, które każdy sportowiec powinien mieć w swojej torbie na siłownię:

Butelka z wodą

Najważniejszym przedmiotem oprócz butów jest butelka z wodą. Nie chcesz się odwodnić podczas treningu i jest to jeszcze gorsze, jeśli chodzi o konkurencję. Odwodnienie może być szkodliwe dla każdego sportowca i może powodować skurcze mięśni, zawroty głowy i bóle głowy. Utrudnia również organizmowi regulację temperatury podczas treningów, co może prowadzić do udaru cieplnego lub wyczerpania cieplnego, jeśli posunie się za daleko. Pij co najmniej 1-2 litry wody dziennie w zależności od intensywności sesji treningowych i tego, czy są one w pomieszczeniach czy na zewnątrz.

Koncentraty napojów treningowych

Koncentraty napojów treningowych to świetny sposób na dostarczenie potrzebnych składników odżywczych przed, w trakcie i po treningu. Zawierają one składniki takie jak witaminy, minerały, elektrolity i aminokwasy. Koncentraty napojów treningowych mogą być przyjmowane z wodą lub dodawane do smoothies dla dodatkowego zastrzyku energii. Są one również łatwe w użyciu, jeśli masz mało czasu, ponieważ wymagają jedynie zmieszania z wodą i wypicia bezpośrednio przed treningiem.

Białko w proszku

Białko jest niezbędne do wzrostu i naprawy mięśni, a także pomaga w utracie wagi poprzez zwiększenie poziomu sytości, dzięki czemu czujesz się pełniejszy przez dłuższy czas między posiłkami. Białko w proszku to świetny sposób na zdobycie białka, zwłaszcza jeśli nie lubisz smaku mięsa lub trudno Ci jeść wystarczająco dużo wysokobiałkowych produktów. Białko w proszku jest również łatwe do zabrania ze sobą i może być dodawane do smoothie, owsianki i innych potraw.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy powiększanie ust jest bezpieczne?
Czy powiększanie ust jest bezpieczne?
Powiększanie ust to zabieg kosmetyczny, w którym wykorzystuje się wstrzykiwane wypełniacze w celu wzmocnienia ust i sprawienia, że wydają się […]
Polecamy