Jak często opróżniać szambo ekologiczne?

Budownictwo i nieruchomości
j-a-k
Jak często opróżniać szambo ekologiczne?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Obecnie coraz częściej montowane są przydomowe oczyszczalnie ścieków, czyli tak zwane szamba ekologiczne. Ich sposób działania znacznie różni się od szamb tradycyjnych. W przypadku tradycyjnego zbiornika wszystkie ścieki są szczelnie zamknięte i przechowane do czasu ich opróżniania. Nie dochodzi wówczas do kontaktu ścieków z glebą. Szambo ekologiczne działa w zupełnie inny sposób. Przede wszystkim znaczna część ścieków, jaka trafia do szamba zostaje poddana procesom filtracji. W ten sposób ścieki oczyszczane są z toksyn i niebezpiecznych substancji chemicznych. Co jaki czas należy je opróżniać?

Wysoka wydajność pracy szamba ekologicznego

Dzięki filtrom oraz zastosowaniem sączków ciecz oczyszcza zostaje wprowadzona do gleby. Wówczas może ona trafić do wód gruntowych. Jest ona natomiast w pełni bezpieczna, gdyż została oczyszczona ze wszystkich toksycznych substancji. Tym samym opróżnianie szamba ekologicznego wystarczy wykonywać raz na dwanaście miesięcy lub nawet rzadziej. Wszystko zależnie od ilości osadu, jaki się zgromadził. Tym samym zastosowanie szamba ekologicznego jest wygodne oraz oszczędne pod względem finansowym. Warto korzystać z tego typu rozwiązań, ponieważ są przyjazne naszej planecie. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Nieoczywiste kierunki na wakacje – jakie miejsca najlepiej zwiedzić?
Nieoczywiste kierunki na wakacje – jakie miejsca najlepiej zwiedzić?
Istnieje ogromna ilość ciekawych form na spędzenie wakacji. Część z nich możemy uznać za oczywiste wybory, które od razu przychodzą […]
Polecamy