Jak dbać o siebie w trakcie menstruacji?

Zdrowie i forma
j-a-k
Jak dbać o siebie w trakcie menstruacji?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Menstruacja jest naturalnym procesem, który występuje w regularnym cyklu każdej kobiety. Pierwsza pojawia się w okresie dojrzewania i powinna występować, poza ciążą, nieprzerwanie aż do czasu menopauzy. Wiąże się niejednokrotnie z bólem, ale też dyskomfortem, zwłaszcza w czasie upalnych dni lub przy zmniejszonym dostępie do sanitariatów na wyjazdach wakacyjnych, lub plenerowych. Niewątpliwie jednak należy przestrzegać zasad higieny, szczególnie w trakcie trwania miesiączki, by uniknąć dyskomfortu, ale również rozwoju bakterii. Pierwszym sposobem jest oczywiście używanie środków higienicznych takich jak naturalne podpaski na dzień, które wykonane są z wysokiej jakości materiałów, które nie podrażniają ani nie wywołują uczulenia lub innych reakcji alergicznych. Wchłaniają pojawiające się wydzieliny i neutralizują możliwość ewentualnych, przykrych zapachów. Należy tylko przestrzegać regularnej wymiany, nawet co kilka godzin, co jest oczywiście uzależnione od indywidualnych potrzeb, a szczególnie obfitości krwawienia. Jak jeszcze zadbać o siebie w te dni?

Pamiętaj o sobie

Oprócz środków higienicznych, naturalnych i bezpiecznych dla skóry, równie ważne są kosmetyki oraz środki do pielęgnacji całego ciała. One również powinny być łagodne i zawierać składniki, które nie podrażniają ani nie zmieniają naturalnego ph pochwy. Taki jest właśnie żel pod prysznic tiande, który zapewnia nie tylko maksimum higieny, ale też przyjemnie pachnie, pozostawiając skórę odświeżoną i wypielęgnowaną. Nawet w miejscach intymnych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Mydła i ich typy – jakimi właściwościami się różnią od siebie?
Mydła i ich typy – jakimi właściwościami się różnią od siebie?
Naturalne mydła mogą wykazywać odmienne właściwości, dlatego dedykowane są do pielęgnacji skóry z różnymi potrzebami. Mydła solne i błotne dobrze […]
Polecamy