Jakie badania wykona lekarz medycyny pracy?

Zdrowie i forma
j-a-k
Jakie badania wykona lekarz medycyny pracy?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Każda osoba pracująca co najmniej raz w życiu jest zmuszona do odwiedzenia specjalistycznej przychodni, aby wykonać stosowne badania. Ich głównym celem jest określenie stanu zdrowia oraz przydatności do pracy. Przeprowadza je wykwalifikowany lekarz medycyny pracy, a ich koszt pokrywa zawsze pracodawca. Jeśli zależy nam na szybkich i w pełni fachowych badaniach, koniecznie udajmy się do konkretnej poradni.

Zdrowie jest priorytetem

Lekarz medycyny pracy wykonuje zarówno badania wstępne, jak i okresowe czy kontrolne. W ich trakcie ocenia przede wszystkim ogólny stan zdrowia pacjenta, a także ewentualny wpływ szkodliwych czynników występujących w danej firmie na jego organizm. W razie potrzeby specjalista może też zlecić dodatkowe badania, idealnie dopasowane do konkretnych, indywidualnych warunków pracy. Ich rodzaj jest zawsze określony na pisemnym skierowaniu. Są to: morfologia krwi i analiza moczu, ciśnieniowe, okulistyczne, laryngologiczne, kardiologiczne oraz neurologiczne. Na https://www.widokmed.pl można znaleźć więcej przydatnych informacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Makijaż permanentny – dlaczego warto poddać się temu zabiegowi?
Makijaż permanentny – dlaczego warto poddać się temu zabiegowi?
A gdyby tak nie trzeba byłoby malować rzęs, brwi albo ust? Codzienne robienie makijażu dla niektórych jest prawdziwą przyjemnością, choć […]
Polecamy