Jakie książki wybierać do nauki angielskiego dla dziecka?

Sposób życia i styl
j-a-k
Jakie książki wybierać do nauki angielskiego dla dziecka?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór podręcznika do nauki języka angielskiego powinien być dostosowany do indywidualnych potrzeb i kompetencji językowych danej osoby. W przypadku dzieci, zwłaszcza małych, należy uwzględnić dodatkowo możliwości percepcyjne.

Kolorowe, interesujące, pobudzające wyobraźnię

Czym powinna charakteryzować się książka do nauki języka angielskiego dla dzieci? Przede wszystkim powinna być kolorowa i interesująca dla malucha. Ciekawym przykładem jest książka That’s not my zebra, w której naukę angielskiego wspierają główne bohaterki, czyli sympatyczne zebry. Umieszczone w treści barwne zdjęcia i obrazki zapewniają dziecku rozwój umiejętności sensorycznych oraz kompetencji językowych. Bez wątpienia jest to doskonały sposób, by opanować podstawy angielskiego, tworząc tym samym bazę wyjściową do dalszej nauki języka.

Publikacje dla dzieci powinny być napisane prostym, przejrzystym językiem, wypełnione kreatywnymi zadaniami, które pozwolą nie tylko zdobywać kompetencje językowe, ale także rozwijać wyobraźnię i poznawać świat. Wiele ciekawych propozycji posiada w swoich zasobach księgarnia anglojęzyczna – znaleźć tu można zarówno oparte na kolorowych obrazkach książeczki dla najmłodszych, jak i ciekawe podręczniki dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, także przeznaczone do samodzielnej nauki.

Wybierając konkretną publikację należy uwzględnić wiek oraz indywidualne preferencje dziecka, ważną kwestią jest także to, czy maluch rozpoczyna naukę angielskiego, czy też ma opanowane podstawy języka. W przypadku dzieci nauka języków obcych powinna skupiać się na przyswajaniu słownictwa oraz umiejętności tworzenia prostych zdań, dlatego też istotną funkcję pełnią umieszczane w podręcznikach zdjęcia i grafiki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Masaż głowy – jakie są jego zalety?
Masaż głowy – jakie są jego zalety?
Masaż głowy to rodzaj relaksującego głaskania, mającego na celu rozładowanie stresu i napięcia w ciele. Zazwyczaj wykonywany jest z użyciem […]
Polecamy